Парламент Естонії у вівторок відхилив ініціативу опозиції про оголошення "лісових братів" і естонців, які воювали в гітлерівський армії, "борцями за визволення Естонії". 30 березня цю пропозицію опозиційних партій Союз Вітчизни і Республіка відкинув уряд країни.


Проект постанови "Про збройну боротьбу громадян Естонії проти військової окупації Радянським союзом" пропонував "правомочну збройну боротьбу проти військової агресії Радянського Союзу на території Естонії в роки Другої світової війни і в наступні роки проти незаконної окупації" оголосити "боротьбою за визволення Естонії, а громадян Естонії, які брали в ній участь, - борцями за визволення Естонії", повідомляє «Інтерфакс».


В поясненні до документа сказано, що "люди, які воювали в німецькій армії і після війни - в лісах за Естонію, хочуть отримати визнання, яке морально компенсувало б шкоду, завдану їм в роки радянської окупації: тюремне ув’язнення, приниження, позбавлення власності, образи фашистів, обмеження в отриманні житла, посади і освіти, неповноцінне життя".


Вперше питання про визнання естонців, котрі воювали у складі гітлерівської армії, було піднято в 2004 році на зльоті Союзу борців за визволення Естонії, що складається з ветеранів 20-ї естонської дивізії СС і "лісових братів". 15 червня 2005 року Союз Вітчизни і Республіка вперше представили проект постанова на розгляд уряду. 20 жовтня того ж року уряд вирішив не підтримувати його в представленому вигляді і запропонував внести в нього зміни.


Уряд Естонії погодився з точкою зору Мін’юсту про те, що і в оновленому вигляді в постанові не "розв'язані всі вказані раніше урядом проблеми".

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

342