Рівень води в річці Тиса на території Сербії, продовжує рости. Рівень Дунаю також підвищується на ділянці, що починається вниз за течією від міста Нови Сад, повідомляють у четвер бєлградські гідрометеорологічні служби.
Найважча ситуація склалася в автономному краї Воєводіна на півночі країни. Очікується, що в четвер уряд Сербії оголосить надзвичайний стан у таких областях Воєводіни, як Зренянін, Тітель і Жабаль.
Рівень води в Тисі біля міста Тітель досяг рекордного значення за весь час спостережень - 804 сантиметри. Це на 10 сантиметрів вище за попередній рекорд, зареєстрований у 1965 році. Близько 500 городян Тітеля мобілізовано на будівництво тимчасових гребель. Вони у дві зміни наповнюють піском мішки і доставляють їх на береги Тиси в ті місця, де існує загроза розливу води, передає РІА «Новини».
Оголошено про можливу мобілізацію працівників держпідприємств, проте вже зараз громадяни в порядку самоорганізації створюють загони захисту від повені.
Рівень Дунаю в історичному районі Бєлграда - Земуне вже досяг 760 сантиметрів. Прилеглі до річки набережні, відомі як традиційні місця відпочинку городян, затоплені.
Вода в Дунаї в районі міста Велико Градіште на кордоні з Румунією досягла рівня в 915 сантиметрів і продовжує рости. Протягом всієї ночі з середи на четвер чергові загони захищали від удару стихії побудовані земляні захисні вали.
В Дунай у районі гідроелектростанції "Джердап" на кордоні Сербії і Болгарії кожну секунду поступає 15400 кубометрів води, що є абсолютним рекордом за весь час існування електростанції і водосховища. Попередній рекорд складав 15300 кубометрів і був зафіксований у 1981 році. Очікується, що буде перекрито і новий рекорд - в п'ятницю або суботу притока води до Дунаю в районі "Джердапа" може перевищити об'єм у 16000 кубометрів.
На боротьбу з повінню, як повідомило в четвер Міністерство оборони Сербії і Чорногорії, в різних регіонах країни направлено більше двох тисяч військовослужбовців і учнів військових училищ. Вони надають населенню допомогу в спорудженні захисних насипів. В операціях у боротьбі із стихією беруть участь близько ста одиниць військової техніки. Крім того, у ряді районів країни в заходах щодо захисту від повеней задіяні підрозділи військово-повітряних сил і протиповітряної оборони.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом