Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) закликає країни, які не входять в Євросоюз, приєднатися до санкцій проти Білорусі.
У понеділок голови МЗС 25 країн-членів Євросоюзу на зустрічі в Люксембурзі затвердили так званий "чорний список" у складі 31 офіційного представника Білорусі, яким заборонений в'їзд в країни ЄС.
В проекті резолюції Асамблеї стосовно ситуації в Білорусі сказано, що "Асамблея просить держави - нечлени ЄС приєднатися до серії недавно прийнятих санкцій" стосовно білоруського керівництва, повідомляє РІА «Новини».
Водночас ПАРЄ просить країни Євросоюзу полегшити візовий режим "тим білорусам, які представляють громадянське суспільство, а також студентам".
Характеризуючи в цілому ситуацію в Білорусі, доповідач ПАРЄ естонець Андрес Еркель "серйозно засудив недемократичний характер проведених 19 березня в Білорусі президентських виборів". На його думку, такий підхід говорить про "нехтування білоруською владою цінностями і нормами Ради Європи".
За даними ЦВК Білорусі, на виборах чинний глава держави Олександр Лукашенко набрав 83% голосів.
ПАРЄ вважає, що "результати минулих виборів не є істинним вираженням волі білоруського народу". На думку Асамблеї, проведення масових демонстрацій після виборів "заслуговує солідарності".
В документі наголошується, що "Асамблея головною своєю метою стосовно Білорусі бачить припинення ізоляції білоруського народу"(ПАРЄ заморозила Білорусі в середині 90-х статус "спеціально запрошеного"). Для цього вона має намір "сприяти контактам демократичних сил, громадянського суспільства і простих громадян Білорусі".
"Білоруська влада повинна утриматися від практики залякування, переслідування, а також утриматися від цькування учасників мирних маніфестацій", - говориться в проекті резолюції.
Обговорення документа в Асамблеї пройде у четвер в другій половині дня.
Напередодні голова ПАРЄ Рене ван дер Лінден направив запрошення представникам Білорусі взяти участь в термінових дебатах стосовно ситуації в країні. Асамблея запросила лідера білоруської опозиції Олександра Мілінкевича і спікера нижньої палати білоруського парламенту Володимира Конопльова.
Раніше повідомлялося, що Конопльов був внесений в "чорний список" тих представників білоруської влади, яким заборонений в'їзд в країни-члени ЄС.
На прохання російської делегації було змінено формулювання питання стосовно ситуації навколо Білорусі. Раніше воно звучало як "Про підтасовування президентських виборів в Білорусі ", а зараз: "Білорусь після президентських виборів". Саме в такому формулюванні ситуація в Білорусі і розглядатиметься завтра в ПАРЄ в терміновому порядку.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом