Верховний представник ЄС у зовнішній політиці і політиці безпеки Хав’єр Солана заявив, що Європейський Союз підтримує заходи щодо забезпечення безпеки на українсько-молдавському кордоні.
Як повідомила прес-служба молдавського уряду, він висловив цю позицію на зустрічі у вівторок в Люксембурзі з прем'єр-міністром Молдови Василем Тарлевим.
Згідно з повідомленням, він особливо відзначив підтримку Євросоюзу у "встановленні прозорого контролю на придністровській ділянці молдавсько-українського кордону, а також у врегулюванні придністровського конфлікту і вирішенні проблем у торгових відносинах з Росією", передає "Інтерфакс".
"Європейський союз підтримає Молдову на шляху подальших демократичних перетворень. Необхідно визначити й інші області, в яких Євросоюз може надати додаткову підтримку Молдові", - заявив Солана.
У свою чергу, Тарлев назвав реалізацію Плану дій Республіка Молдова - Європейський Союз - стратегічним пріоритетом зовнішньої політики Молдови.
"В 2006 р. ми зосередимо зусилля на продовженні судової реформи, поліпшенні інвестиційного клімату і забезпеченні енергетичної безпеки республіки", - повідомив молдавський прем'єр.
За його словами, Молдова успішно проводить реформи, передбачені Планом дій.
"За останній рік проведено багато реформ правового характеру. Законодавство доповнено статтями, що регламентують права людини, які створюють умови для поліпшення інвестиційного клімату, торгівлі, відповідно до системи преференцій GSP. Поліпшені нормативні акти захищають людей від трафіку, допомагають боротися з відмиванням грошей і корупцією. Крім того, у зв'язку з приєднанням Молдови до Болонського процесу, проведені відповідні реформи в області освіти", - відзначив прем'єр-міністра.
За словами Тарлева, співпраця Молдови з ЄС з кожним роком розширяється, і республіка впевнено йде по шляху європейської інтеграції.
План дій РМ-ЄС затверджено 13 грудня 2004 р. Радою із загальних справ і зовнішніх зв'язків ЄС і міністрами закордонних справ держав-членів ЄС в контексті Європейської політики добросусідства. Документ містить розпорядження в області розвитку політичного діалогу, економічних і соціальних реформ, ринку, взаємодії в області правосуддя і на транспорті, в енергетичному секторі, в області зв'язку і навколишнього середовища. Молдова затвердила національну програму щодо реалізації Плану дій до 2007 р. На це відводиться три роки. Упровадження Плану дій дозволить Молдові розраховувати на інтеграцію в ЄС.
Як повідомлялося, 3 березня в Україні набули чинності нові митні правила на кордоні з Молдовою.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом