Сполучені Штати Америки сподіваються, що офіційний Тирасполь перегляне своє рішення про вихід з переговорів щодо придністровського врегулювання.

Як повідомили в Посольстві США в Україні, про це заявив Повірений у справах Місії США в ОБСЄ Кайл Скотт на Постійній Раді ОБСЄ у Відні.

Сполучені Штати глибоко розчаровані рішенням режиму Придністровського регіону Молдови уникнути, а отже, і відкласти на невизначений час, наступний раунд переговорів у форматі “п'ять плюс два”, сказав він.

В той же час в США сподіваються, що Тираспольський режим повернеться за стіл переговорів для серйозного обговорення питань, яких, на жаль, він уникав під час останніх декількох раундів – йдеться про обмін військовою інформацією; моніторинг військово-промислових підприємств Придністров'я; здійснення міжнародної оцінки можливості проведення вільних і чесних виборів за участю міжнародних спостерігачів у Придністров'ї; і вирішення долі селян в Дороцкаї, яких не пускають на власні поля, передає «УНІАН».

Сполучені Штати стурбовані також повідомленнями ЗМІ про проголошений владою Придністров'я намір провести референдум про незалежність. Сполучені Штати не визнають такий референдум. “Ми підкреслюємо знову нашу підтримку суверенітету і територіальної цілісності Молдови”, - заявив Скотт.

Він також ще раз висловив захоплення рішучістю України продовжувати здійснювати двосторонній митний протокол з Молдовою, незважаючи на божевільну пропагандистську кампанію, яка звинувачує митний протокол у тому, що він привів до економічної блокади і гуманітарної кризи. Об'єктивні спостерігачі третьої сторони, зокрема, спостерігачі Місії ОБСЄ в Молдові і Місії ЄС за поданням допомоги на українсько-молдавському кордоні, спростували цю дезінформацію, відзначив Скотт. “Ми дізналися, що основні товари є в широкій наявності в Придністров'ї не за завишеними цінами, отже, ми не маємо підстав називати гуманітарною кризою самоблокаду, введену владою Придністров'я. Молдова і Україна користуються своїми суверенними правами застосовувати митні закони вздовж свого спільного кордону. Законні імпортери і експортери з Придністров'я нічого не втрачають через реєстрацію своїх компаній у центральному уряді в Кишиневі. Навпаки, вони зможуть отримати доступ до важливих міжнародних ринків. Вжито також заходів щодо зняття подвійного оподаткування”, - відзначив представник США.

На завершення він нагадав, що пройшло більше шести років після Стамбульського саміту ОБСЄ, на якому Росія зобов'язалася вивести свої війська з території Молдови. На жаль, констатував Скотт, цей процес не завершено. Недавні публічні заяви з боку Росії про те, що вона не планує поновлювати виведення своїх військ у найближчому майбутньому, дуже розчаровують. У зв'язку з цим США знову закликали Російську Федерацію відновити виведення своїх військ.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

324