Наразі почалися перемовини про створення коаліції, в яких беруть участь з боку СПУ - Олександр Мороз і Йосип Вінський, з боку «Нашої України» - Роман Зварич і Роман Безсмертний і з боку БЮТ – Юлія Тимошенко. Переговори проходять у приміщенні комітету Верховної Ради, передає кореспондент ForUm’у.
Як повідомив журналістів перед початком переговорів представник «Нашої України» Роман Безсмертний, сьогодні проходить перша зустріч з питання формування коаліції, але позиція «Нашої України» полягає в тому, щоб була створена програма діяльності коаліції. Регламент і створення однієї або декількох робочих груп.
«Працюватимемо над організаційними питаннями. Я думаю, що сьогодні ці питання будуть вирішені. Ми взяли з собою проекти відповідних документів і, подивимося, які будуть результати».
Відповідаючи на питання журналістів, яка вірогідність того, що сьогодні буде підписаний меморандум про формування коаліції, Безсмертний зокрема відзначив: «Запам'ятайте таке прислів'я: що швидко робиться, то криво народиться».
Варто відзначити, що журналістів не пустили в приміщення комітету і їм доводиться чергувати на вулиці.
У той же час представники БЮТ виступають за те, щоб журналістів пропустили в будівлю комітету парламенту.
Раніше ForUm повідомляв, що Глава політради "Нашої України" Роман Безсмертний ініціював проведення в понеділок переговорів з лідерами Блоку Юлії Тимошенко і Соціалістичної партії України щодо створення коаліції.
Як повідомила керівник прес-служби "Нашої України" Тетяна Мокріді, Безсмертний запропонував провести переговори після закінчення передачі "Свобода слова" на телеканалі ICTV, в якій також брали участь Тимошенко і лідер СПУ Олександр Мороз.
"Ми виступаємо, в першу чергу, за узгодження документа програмних основ діяльності коаліції, а також за складання протоколу розбіжностей між членами коаліції, щоб робота у складі коаліції і голосування проходили чітко, коаліція не втрачала час, відведений на законодавчу роботу. Ми виступаємо за наступні кроки - узгодження програмної діяльності, а потім розподіл відповідальності і посад. "Наша Україна" виступала ініціатором процесу з самого початку ще під час виборчої кампанії, і продовжує стояти на таких позиціях і зараз. Ми ставимо перед собою завдання - що ми повинні зробити, яким чином ми повинні зробити, а потім - хто і на яких посадах", - сказала Мокріді.
Раніше політрада "Нашої України" уповноважила Безсмертного і Юрія Єханурова на ведення переговорів про створення коаліції.
