Заборона на імпорт молдавського вина до Росії щодня приносить винаробам збитки в декілька мільйонів доларів.
Як заявив у четвер голова асоціації експортерів вин Молдови Георгій Козуб, "точніше оцінити суму втрат складно через різницю вартості продукції".
На думку Козуба, "ситуація в Молдавії складається критична".
"Винне виробництво країни зараз зупинилося, - констатував він. - Близько п'ятисот тисяч людей, зайнятих у цій і пов'язаних з нею інших галузях сільського господарства, залишаються без роботи".
Як вважає Козуб, "все це приведе до сумних наслідків не тільки для виробників вина і коньяків, а й до кризи в усій республіці".
Голова асоціації експортерів вин Молдови, оцінюючи стратегічну важливість для Молдови російського ринку, відзначив: "Саме до Росії експортується 85% молдавських вин. 15% Поставок, що залишилися, ідуть в Україну, до Білорусі, а також до Казахстану й інших країн".
Криза у виноробній галузі Молдови, викликаний забороною на імпорт молдавських вин до Росії, стала предметом серйозних обговорень у президента Молдавії, в уряді і парламенті республіки, передає РІА «Новини».
Депутати, зокрема, навіть хотіли створити спеціальну комісію для "вивчення ситуації", що склалася. Мажоритарна фракція комуністів не схвалила цю ідею, пояснивши, що потрібно спочатку дочекатися результатів переговорів, що проходять в Москві між главою агропромислового відомства Молдови і представниками Росії.
У той же час керівництво парламенту Молдови відправило низку звернень на адресу керівництва Ради Федерації, Держдуми, профільних комітетів російського парламенту з приводу ситуації, що склалася. Готується також візит групи депутатів до Москви.
А поки молдавські виробники вина шукають нові ринки збуту своєї продукції. Експерти називають, зокрема, Румунію як потенційно стратегічний ринок для молдавського вина. Цього року планується відкрити спеціалізовані винні торгові будинки в Китаї, Польщі і країнах Балтії.
Заборона на поставки до Росії вин з Молдавії і Грузії діє з 27 березня у зв'язку з виявленими порушеннями санітарних норм. За даними головного санітарного лікаря Росії Геннадія Онищенка, в грузинських і молдавських винах були знайдені важкі метали і пестициди.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом