Організація Об'єднаних Націй високо оцінює діяльність українських миротворців у Південному Лівані.
Як повідомили в управлінні прес-служби Міністерства оборони, таку думку виказав помічник політичного радника командуючого Тимчасовими Силами ООН в Лівані (UNІFІL) Річард Моршинський.
«Ми переконалися, що маємо справу із справжніми професіоналами в проведенні інженерних робіт, розмінуванні. За останні три роки ми в порівнянні з початком Місії UNІFІL збільшили об'єми гуманітарної діяльності вдвічі виключно завдяки українцям», - сказав Моршинський.
Він додав, що українці як люди від природи комунікабельні і привітні дуже швидко зав'язали дружні відносини з місцевим населенням, і це допомогло в організації діяльності UNІFІL. «Укрінжбатом» було побудовано декілька спортивних майданчиків у місцевих селищах, постійно виявлялася медична допомога місцевим жителям - від послуг зубного лікаря до складних операцій.
«Думаю, викажу думку всіх в UNІFІL - від керівництва до простого солдата або службовця: ми жалкуємо, що українці йдуть з Лівану. Це рішення ухвалювали в Нью-Йорку, і ми повинні його виконувати. Але особисту думку я висловив: завжди приємно працювати з чудовими фахівцями і просто добрими людьми”, - підкреслив Моршинський, передає «УНІАН».
Як повідомляв ForUm, 10 березня Міністр оборони України Анатолій Гриценко затвердив План і терміни виведення з Лівану 3-го окремого інженерного батальйону ЗС України, який завершує виконання миротворчої місії у складі Тимчасових Сил ООН у цій країні.
Відповідно до затвердженого главою вітчизняного оборонного відомства Плану, в період з 21 березня по 10 квітня 2006 року з території Лівану буде виведений український миротворчий контингент.
Як нагадують в Міноборони, 3-й окремий інженерний батальйон ЗС України виконував миротворчі задачі у складі Тимчасових Сил ООН у Лівані з 22 липня 2000 року.
Серед основних задач, які виконували наші військовослужбовці на ліванській землі, інженерна розвідка місцевості з метою виявлення вибухонебезпечних предметів, розмінування мінних полів і автомобільних доріг, знищення вибухонебезпечних предметів, облаштування доріг і колонних шляхів, фортифікаційних систем і будівництво нових опорних пунктів для підрозділів Місії ООН.
За 5 років і 8 місяців виконання задач Місії ООН військовослужбовцями “Укрінжбату” перевірено майже 550 тис. квадратних метрів місцевості, виявлено і знешкоджено 6 тис. 341 вибухонебезпечний предмет. Зокрема, понад 3 тис. 473 протипіхотні міни, 77 протитанкових мін, 2 авіабомби, 330 артилерійських снарядів і мінометних мін, відмаркували 17 тис. 900 мінних полів.
Військові лікарі українського миротворчого підрозділу надали гуманітарну медичну допомогу більш ніж 10 тисячам місцевих мешканців.
Також важливим напрямом діяльності українських військовослужбовців у Лівані було виконання гуманітарних інженерних задач. Використовуючи наявну в батальйоні спеціальну техніку, миротворці побудували для місцевих мешканців різні об'єкти соціальної інфраструктури, ремонтували водоймища, обладнали водні резервуари.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом