Свiт

Росія закликає до миру в Придністров'ї

Росія закликає до миру в Придністров'ї

МЗС РФ відзначає, що надання Росією гуманітарної допомоги Придністров'ю потрібно сприймати як заклик до забезпечення в регіоні миру і спокою.

Як повідомляє департамент інформацію і друку МЗС РФ, про це говориться у відповіді на питання ЗМІ про допомогу Придністров'ю офіційного представника МЗС РФ Михайла Камініна.

«За великим рахунком, готовність росіян допомагати старим, дітям, всім нужденним Придністров'я повинна сприйматися не тільки як гуманітарний жест, але і як, перш за все, недвозначний заклик до керівництва Молдови і України зіставляти свої дії із загальними інтересами збереження стабільності, забезпечення суспільної і міжнаціональної злагоди, миру і спокою в регіоні», - сказав Камінін, інформує РІА «Новини».

Він відзначив, що коли «перший караван» допомоги з медикаментами і продовольством був направлений з Москви, його спробували відрекомендувати як “підтримку сепаратистському режиму” і “пропагандистську акцію”. «Але не зважати на той відгук, який в суб'єктах Російської Федерації отримало звернення Тирасполя із закликом про допомогу, в Кишиневі і Києві не можуть», - додав він.

За словами Камініна, причиною політичного загострення ситуації став відступ Кишинева від чинних міжнародно визнаних домовленостей, які передбачають надання регіону права самостійно встановлювати і підтримувати міжнародні контакти в економічній сфері.

Камінін також відзначив, що вироблений сторонами конфлікту і діючий режим виходу придністровських підприємств на зовнішній ринок переінакшується сьогодні так, щоб підвести їх під юрисдикцію Кишинева з усіма відповідними фіскальними наслідками. «Розрахунок простій – позбавити Тирасполь джерел формування незалежного бюджету, спровокувати в Придністров'ї соціальний вибух для заміни теперішнього “незговірливого”, а тому обвинуваченого в усіх гріхах керівництва. Надії на успіх такого плану дало те, що до жорсткого тиску підключилася Україна», - сказав Камінін.

Крім того, за його словами, ультимативні дії по взяттю регіону “в лещата”, ставка на те, що Придністров'я поза переговорним процесом вдасться перевести під юрисдикцію Молдови, не могли не викликати адекватної реакції Тирасполя, що, власне, можна було передбачити, і російська сторона доводила до Кишинева і Києва ясні попередження з цього приводу». «Ті, хто несе відповідальність за ситуацію, намагаються зараз удавати подив. Мовляв, все робиться в рамках міжнародних правил, а регіон сам вдався до “самоізоляції”, - додав Камінін.

Як повідомлялося, 3 березня в Україні набули чинності нові митні правила на кордоні з Молдовою.

Владу самопроголошеного Придністров'я почала блокувати випуск товарів за межі республіки, а також вимагати оформлення їх в молдавській митниці. Офіційний Тирасполь звернувся по допомогу до Росії.

21 березня Посольство РФ в Україні звернулося з проханням сприяти безмитному і пріоритетному оформленню колони з продовольством і медикаментами в Придністров'я, наданих урядом Москви, Московською областю і партією “Єдина Росія” у зв'язку з нібито важкою соціально-економічною ситуацією в Придністров'ї.

МЗС України розцінило доставку гуманітарних вантажів в Придністров'я через великі українські міста як пропагандистську акцію напередодні виборів у Верховну Раду України.

25 березня автоколона прибула в Придністров'я.