Президент України Віктор Ющенко повернув зі своїми пропозиціями у Верховну Раду для повторного розгляду Закон України №3510–IV «Про внесення змін у статтю 16 Закону України «Про статус народного депутата України» і статтю 18819 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо розгляду депутатського звернення».
Про це повідомляє прес-служба Президента України.
Пропозиції Ющенка під час розгляду закону на пленарному засіданні Верховної Ради представлятиме заступник міністра юстиції Інна Ємельянова, передає «УНІАН».
Зокрема, в пропозиціях Президента наголошується, що законом, поданим на підпис главі держави, пропонується встановити право народного депутата поводитися з депутатськими зверненнями не тільки до керівників, посадовців органів державної влади і органів місцевого самоврядування, але і безпосередньо до керівників, посадових і інших осіб підприємств, установ і організацій, об'єднань громадян, інших осіб в органах державної влади і органах місцевого самоврядування.
Відповідно, такі особи, яким адресоване депутатське звернення, законом зобов'язані розглянути його і дати народному депутату письмову відповідь. Вказане не відповідає ряду законів, інших актів законодавства, що регулюють порядок діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян і що зобов'язали саме керівників, відповідних посадовців цих органів, організацій представляти їх у відносинах з іншими суб'єктами, у тому числі і народними депутатами України.
Згідно з діючою редакцією статті 16 Закону України «Про статус народного депутата України» народному депутату України надається право бути присутнім при розгляді його звернення. Закон же, що поступив на підпис, передбачає право народного депутата брати участь у розгляді питань, піднятих ним у депутатському зверненні.
Враховуючи, що депутатське звернення – це висловлена пропозиція до органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об'єднання громадян, їх керівників, посадових, інших осіб здійснити певні дії, дати офіційне роз'яснення або висловити позицію з питань, віднесених до їх компетенції, даним положенням закону, фактично узаконюється право народного депутата брати участь у вирішенні яким-небудь органом, організацією якого-небудь питання, втручаючись тим самим, всупереч Конституції України, в здійснення ними своїх повноважень, в їх діяльність.
За цих обставин введені законом положення не можуть бути підтримані, у зв'язку з чим пропонується закон відхилювати.
Як повідомлялося, 23 лютого Верховна Рада прийняла Закон „Про внесення змін і доповнень у Закон „Про статус народного депутата України”, Кодекс України про адміністративні правопорушення (щодо розгляду депутатського звернення)”, яким серед іншого передбачено накладення штрафу на посадовців за порушення порядку і термінів надання інформації народним депутатам у розмірі від 10 до 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом