Закордонні спостерігачі направили Тимчасовій спеціальній комісії Верховної Ради України з питань моніторингу виборчого законодавства рекомендації щодо розведення в часі виборів до Верховної Ради України і місцеві вибори.

Як повідомили в інформаційному управлінні ВР, це було зроблено сьогодні на зустрічі представників іноземних держав і міжнародних організацій, спостерігачі від яких були зареєстровані ЦВК для участі в спостереженні за виборами, з членами Тимчасової спеціальної комісії ВР з моніторингу виборчого законодавства.

Також вони рекомендували створити єдиний реєстр виборців; зменшити кількість виборців на виборчих дільницях (це дозволить позбулися черги під час голосування); зменшити склад виборчих комісій і ін.

Загалом вибори народних депутатів України і депутатів місцевих органів влади 26 березня 2006 року, за попередніми висновками іноземних спостерігачів, відбулися демократично, вільно і прозоро, передає «УНІАН».

Ділячись своїми враженнями від організації і проведення виборчої кампанії, спостерігачі звернули увагу на ряд недоліків: помилки і неточності в списках виборців, черги на виборчих дільницях, фінансування виборчого процесу, відсутність чіткої організації в роботі виборчих комісій.

Спостерігачі також критично відзначили внесені зміни у виборче законодавство, які ускладнили проведення виборів і заважали виборцям швидко зорієнтуватися під час голосування.

Спостерігачі також вважають, що відповідальність за проведення виборів нарівні з владою повинні нести і політичні партії, які не забезпечили участі своїх представників у виборчих комісіях.

Раніше ForUm повідомляв, Міністерство закордонних справ Російської Федерації відзначає, що вибори, які відбулися в Україні 26 березня, продемонстрували «прагнення людей розвивати і поглиблювати з Росією відносини добросусідства і партнерства».

Моніторинг цих виборів здійснювали спостерігачі від Російської Федерації і різних міжнародних організацій. Їх оцінка полягає в тому, що минулі вибори, хоча і проходили в гострій боротьбі і при окремих порушеннях, які мали місце, відбулися. Громадяни України змогли зробити свій усвідомлений вибір, відзначає МЗС РФ.

«Вибори продемонстрували активність населення як на Сході, так і на Заході країни, прагнення людей розвивати і поглиблювати з Росією відносини добросусідства і партнерства», - наголошується в коментарі.

«Росія готова до активного діалогу з Президентом, новим Кабінетом Міністрів і новим складом Верховної Ради України з метою вибудовування системи міждержавних відносин, заснованої на принципах рівноправності, добросусідства, прагматизму і взаємовигідної співпраці», - заявляє МЗС Росії.

США вважають вибори, що відбулися в Україні, чесними і вільними, і готові працювати з новим українським урядом, - заявив у понеділок журналістам прес-секретар Білого дому Скотт Маклеллан.

«Є всі ознаки того, що вони (українські вибори) виглядають як вільні і чесні вибори», - підкреслив прес-секретар президента США.

«Ми чекаємо можливості працювати з урядом, як тільки він буде створений», - повідомив Маклеллан. За його словами, вибори в Україні є «різким контрастом у порівнянні з тим, що ми бачили в Білорусі».

Нагадуємо також, що Єврокомісар з питань зовнішніх відносин і європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер називає парламентські вибори, що пройшли в Україні, вільними і справедливими і сподівається, що майбутній уряд України продовжить курс на європейську інтеграцію. Про це Ферреро-Вальднер заявила в понеділок у Брюсселі.

«Дуже важливо, що зараз все виглядає так, що в Україні відбулися вільні і справедливі вибори. Це було нашим першим пріоритетом - створити умови для того, щоб такі вибори відбулися», - сказала вона.

Кажучи про майбутній уряд і двосторонні відносини України і ЄС, єврокомісар підкреслила, що в даний час «ще рано говорити про те, яким буде цей уряд». «Ми сподіваємося, що у майбутнього уряду буде бажання наблизитися до ЄС», - сказала вона.

Нагадуємо також, що Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер вітає вільні і справедливі парламентські вибори в Україні і заявляє про готовність альянсу поглиблювати двосторонню співпрацю.

Відповідну заяву Схеффер зробив у понеділок в Брюсселі, повідомляє прес-сервіс альянсу.

«Я задоволений, що парламентські вибори в Україні, проведені вчора, оцінені ОБСЄ й іншими міжнародними наглядовими місіями як вільні і справедливі і як такі, які сприяють консолідації демократії в Україні», - мовиться в заяві.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

298