Центрвиборчком стрімко підраховує результати голосування до Верховної Ради України. Неопрацьованими залишаються ще близько 25% бюлетенів (на момент написання матеріалу), але сюрпризів вже трапитися не повинно. Безумовне лідерство утримує Партія регіонів, потроху навіть покращуючи свої показники. Третина голосів виборців – стільки людей зробило свій вибір на користь регіоналів.

Можна стверджувати, що такий результат став справжнім шоком і «прозрінням» для влади. Навряд чи хтось у президентському таборі всерйоз розраховував на блискучу перемогу. Але те, що провладний блок займе «почесне третє місце» – цього керівникам виборчої кампанії «Нашої України» не могло приснитися навіть у страшному сні. Справа, втім, не стільки в зайнятих місцях, скільки в тому, які процентні розриви проходять між ними. Якщо показник Партії регіонів - близько 30%, то «Нашої України» - вдвічі менший, тільки трихи більше 15%. Громадяни країни виставили свою оцінку роботі влади. І, чи то несподівано, чи то прогнозовано, ця оцінка виявилася зовсім не тією, на яку розраховували в пропрезидентському таборі.

Проте, напевно, дещо наївно припускати, що влада, маючи в руках певні адміністративні важелі, ними не скористається. В ніч з 26 на 27 березня виборчий марафон на одному з телеканалів почався з пісні відомого українського виконавця. Приспів її символічний і красномовний одночасно: «Я не здамся без бою». Ось воно – взаємодія свідомого і підсвідомого. Те, про що мовчать політики, ніби між рядків озвучують співаки. Зрозуміло, що здаватися без бою ніхто не збирався. Не маючи нагоди самим стати «номером першим» у майбутньому парламенті, певні сили можуть трохи «збити» високий відсоток лідера. «Переклавши» його голоси, ні, навіть не на свою користь, а «в плюс» якої-небудь маргінальної партії, яка взагалі не має жодних шансів потрапити до парламенту. Спробуємо проілюструвати, що мається на увазі.

Якщо подивитися на опрацьовані протоколи Центрвиборчкому з різних територіальних округів, можна побачити дуже цікаву і важко з'ясовну річ – на деяких виборчих дільницях спостерігаються стрибкоподібні зміни електоральних переваг. Ось цифри, взяті з офіційного сайту Центрвиборчкому. Це протокол по територіальному виборчому округу № 130, Миколаївська область. Навряд чи хтось сперечатиметься з тим, що симпатії виборців на півдні України, як і на сході, схиляються на користь Партії регіонів. Втім, це підтверджують і цифри протоколу. Дивимося:

- на виборчій дільниці № 1 цього округу за регіоналів проголосував 571 чоловік (середня кількість всіх виборців на дільницях, що розглядаються нами, – близько 1500 чоловік);

- на виборчій дільниці № 2 – 501 чоловік;

- на дільниці № 3 – 708 чоловік.

Тобто, приблизно, та одна третя всіх виборців, що і показують результати голосування по всій країні. І ось на дільниці № 4 досить несподівано за Партію регіонів голосує аж 3 (!) людини. Зате за блок політичних партій «За Союз», який в бюлетені знаходився перед Партією регіонів, так само несподівано, на цій дільниці проголосувало цілих 685 чоловік! Притому, що показник цієї сили практично по всіх дільницях – від 0 до 2 голосів. Результати інших дільниць знову цілком передбачені. За Партію регіонів – 509, 601, 590 голосів і т.д. «За Союз» - 0, 0, 1. Чим пояснити таку любов виборців 4-ої дільниці 130-го округу до мало кому відомої партії, ми, чесно кажучи, не знаємо. Можна було припустити, що це помилка оператора, який працює з протоколами. Якби не одне «але». Такі «помилки» зустрічаються неодноразово, вони системні. На дільниці № 14, 184-го округу; на дільниці № 15, 57-го округу; на дільницях №№ 114 і 120, 127-го округу і т.д. Ймовірно, все-таки йдеться про свідомо кероване підтасовування. Кому це треба? Ймовірно, тому, хто не може стати першим, але хоче «відкусити» голоси у регіоналів, які занадто багато взяли.

Документи:

Протокол №1

Протокол №2

Протокол №3

Протокол №4

Протокол №5

Результати голосування на виборчих дільницях ТВК №57, Житомирська область.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1306