На ForUm’і проходить онлайн-конференція з лідером партії «Віче» Інною Богословською.

Поставити свої запитання ви можете на сторіночці онлайн

Народилася в м. Харкові 5 серпня 1960 року. Одружена, є дочка і внук. Батько - кадровий військовий, викладач вузу, мати - юрист. У 1982 році закінчила з відзнакою Харківський юридичний інститут (нині - Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого). В тому ж році почала практичну роботу юриста в Харківській обласній колегії адвокатів. Працюючи захисником, вела всі види цивільних і кримінальних справ. Першу справу виграла в 22 роки.

У 1989 році вступила в заочну аспірантуру Інституту держави і права Академії Наук СРСР. У 1990 році брала участь у радянсько-американській конференціїз проблем захисту прав людини. Після її закінчення була персонально запрошена на стажування в США.

У 1992 році Інна Богословська була запрошена в правову колегію Державної думи - консультативний орган при Президентові України. В її завдання входило обговорення і аналіз законопроектів, експертна оцінка різних законодавчих ініціатив.

Восьмирічний досвід роботи у сфері юридичних і аудиторських послуг дав можливість Богословської отримати величезний матеріал про ті проблеми, які накопичилися на той час у державі.

В результаті 1998 року Богословська ухвалила рішення про початок активної політичної роботи. У ході передвиборчої кампанії у Верховну Раду Богословська балотувалася по 169-у виборчому округу м. Харкова. В цьому окрузі вона народилася, закінчила школу, тут і нині живе сім'я її дочки. 31 березня 1998 року за Богословську проголосувало 30,4% виборців її округу, тобто вона набрала голосів в 2 з гаком разів більше, ніж її найближчий конкурент.

У Верховній Раді Богословська працювала в парламентському Комітеті з питань фінансів і банківської діяльності, з лютого 2000-го стала першим заступником голови Бюджетного комітету Верховної Ради, була членом Контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації. Ще в травні 1998 року, Богословська виступила зі своєю концепцією Податкового кодексу, основні положення якої – зменшення податкового тиску, відміна ПДВ як найбільш сприяючого корупції податку, зниження податкового тиску на ФОТ і ін. Брала участь у роботі над Бюджетним, Кримінальним, Цивільним, Господарським і Податковим кодексами.

У Верховній Раді Богословська працювала у фракціях Народно-демократичної партії, партії Зелених, фракції «Трудова Україна». Свої політичні переваги Богословська визначила в 2001 році, очоливши Конституційно-демократичну партію. Під час парламентської передвиборчої кампанії в 2002 році Богословська була одним з лідерів блоку «Команда озимого покоління».

У січні 2003 року з метою становлення в Україні громадянського суспільства ініціювала створення громадського об'єднання «Віче України».

З травня 2003-го по січень 2004 року очолювала Державний комітет України з питань регуляторної політики і підприємництва. У відставку подала через незгоду з політикою, яку проводив економічний блок уряду.

У травні 2004 року Богословська ввійшла до складу Суспільно-політичної консультативної ради при голові Верховної Ради України. Консультативна рада створена з метою залучення громадськості до діяльності парламенту і його органів при підготовці питань до розгляду на

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

356