Набридла тема про коаліцію в майбутньому парламенті гостроти не втрачає. Навіть навпаки - з наближенням епохального дня про неї говорять все більше і частіше. Ось недавно інтерв'ю «Комерсанту» наш гарант в черговий раз торкнувся цієї інтимної теми.

Президент висловив думку, що, «швидше за все, політична більшість формуватиметься, виходячи з позицій трьох політичних сил: "Наша Україна", регіони і БЮТ (Блок Юлії Тимошенко – ред.). Це в основі. Плюс декілька політичних сил, які ввійдуть до парламенту і можуть доповнити коаліцію».

У той же час Ющенко відмовився відповідати на питання, чи допускає він повернення Юлії Тимошенко в крісло прем'єра.

«Відверто кажучи, мені зараз не дуже приємно коментувати це питання. Без відповідних результатів виборів це - несерйозна політика. Я б тільки сказав одне. В основу коаліції повинен лягти національний курс, курс національної політики як внутрішньої, так і зовнішньої. Коаліція – це предмет об'єднання. Які фігуранти будуть – це вже його наповнення», - підкреслив Президент.

Крім того, Ющенко не погодився з припущенням журналістів про те, що без БЮТ коаліція неможлива. «Є інші можливості. Але навіщо нам зараз говорити про якісь версії? Якщо використовувати математику, їх можна нарахувати приблизно шість. Близько шести комбінацій формування більшості. Ідеальним, на мою думку, був би варіант оновленої "помаранчевої команди". І хотілося б вірити, що ці переговори про створення коаліції після виборів будуть результативними», - заявив Президент України.

«Під час кампанії прозвучало багато політичних заяв, які зовсім не сумісні... Але ми говоримо про політику, про вибори? І якщо, врешті-решт, йтиметься про реалізацію національних інтересів, мети, ідеалів України, то, думаю, багато неймовірних речей можуть здійснитися», - заявив Ющенко.

Кажучи про високі рейтинги Партії регіонів, Ющенко висловив припущення, що саме розкол в «помаранчевій команді» став причиною такого стрибка рейтингу.

«Головним ударом для помаранчевої революції, для табору прихильників Майдану стало те, що деякі люди, після приходу в службові кабінети, стали іншими. Я говорю про те, хто стояв поряд зі мною на Майдані. Я вважав своїм обов'язком привести цих людей в українську владу, призначити їх на провідні посади. Я сподівався, що ці люди будуть такими ж відданими Україні, загальним ідеалам, єдиній команді, як це було під час передвиборчої кампанії. Я вважав, що для них інтереси країни є головним якорем. Але потім почалася девальвація цих цінностей. Мова пішла про персональні вигоди, персональні мрії, плани, ділові інтереси. Візьмемо той же Нікопольський феросплавний завод. На порожньому місці, тільки через інтриги виник цей конфлікт! І таких прикладів, на жаль, можна привести декілька. Єдиним способом не допустити девальвації команди і подальшого падіння економіки було відправити всіх до відставки», - заявив Ющенко.

Кажучи ж про свою участь у виборах, Президент підкреслив: «Я не беру участь у цих виборах, і ви це чудово знаєте. І ви повинні розуміти цю специфіку. Я, як Президент, відповідаю за чесні, демократичні і вільні вибори. Сьогодні ви можете проїхати по Києву, по Україні і побачити, що ця робота виконана на "відмінно". І я цим пишаюся».

«Я не беру участі у виборах, а відповідаю за їх демократичність», - заявив Президент України Віктор Ющенко.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

753