Прямі збитки «Укрзалізниці» » через блокування українсько-молдавського кордону в березні складуть 32 млн. грн.

Про це сьогодні на прес-конференції в Києві повідомив перший заступник міністра транспорту і зв'язку Василь Цибенко, передає «УНІАН».

«На превеликий жаль, ситуація з перетином вантажів залізничним транспортом через українсько-молдавський кордон залишається стабільно складною», - сказав Цибенко. За його словами, на сьогодні в черзі перетнути цю ділянку кордону стоїть понад 2 тис. вагонів, причому на території України більше 1 тис. вагонів.

Цибенко відзначив, що за кожний вагон, який не належить залізницям України, щодоби необхідно платити 17 швейцарських франків.

Він відзначив, що з початку конфлікту залізниці України мають понад 20 млн. грн. прямих збитків, а до кінця березня вони становитимуть 32 млн. грн.

Він також відзначив, що збитки морського порту в місті Рені становлять 1 млн. грн.

За словами Цибенка, в лютому залізничним транспортом щодоби до Румунії прямувало 427 вагонів, а в березні втричі менше.

Цибенко відзначив, що Мінтрансзв’язку України звернулося до Міністерства транспорту Молдови з пропозицією відмовитися від додаткової оплати за транзит вантажів, які були готові до перевезення до 4 березня. На його переконання, це буде справедливо, оскільки зараз Україна зазнає збитків самостійно. Він повідомив, що зустріч з керівництвом Міністерства транспорту Молдови запланована на 27-28 березня.

Як повідомлялося раніше, 3 березня Україна ввела положення спільної заяви прем'єр-міністрів України і Молдови від 30 грудня 2005 року, які передбачають пропуск товарів з території Придністров'я тільки за умови наявності документів, які мають печать молдавської митниці.

Після введення нового митного режиму, за повідомленнями української сторони, влада самопроголошеної республіки Придністров'я, почала блокувати пропуск товарів на кордоні республіки, а також оформлення їх на молдавській митниці. Влада Придністров'я також звернулася за допомогою до Російської Федерації, заявивши, що Україна, ввівши нові митні правила, фактично перетворилася з посередника в учасника молдавсько-придністровського конфлікту. 20 березня Придністров'я звернулося до Росії з проханням надати гуманітарну допомогу, а 21 березня звернулося з таким же проханням до ОБСЄ.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

315