В Україні неефективно вирішується питання з переробки виробничих і побутових відходів, що приводить до погіршення екології і негативно позначається на здоров'я громадян. До такого висновку прийшла колегія Рахункової палати, підкресливши, що це свідчить про порушення конституційних основ забезпечення екологічної безпеки.

Як повідомили в прес-службі Рахункової палати, програма використання відходів виробництва і споживання на період до 2005 року виконана лише на третину. В той же час витрати Держбюджету, направлені на виконання програми «Створення потужностей з переробки відходів виробництва і споживання», не забезпечили створення нових потужностей з переробки відходів. Крім того, до сьогоднішнього дня не створена система інформаційного забезпечення управління у сфері поводження з твердими побутовими відходами, що передбачає впровадження механізмів системи обліку, накопичення і обміну інформацією, моніторингу поводження з відходами.

Спеціально уповноважені центральні органи виконавчої влади у сфері поводження з відходами не забезпечили виконання Закону України «Про відходи», зокрема, щодо впровадження ефективних технологій поводження з твердими побутовими відходами, стимулювання їх роздільного збору і вторинного використання, передає «ЛІГА».

У Рахунковій палаті нагадують, що якщо в 1980 році на одного жителя України припадало 240 тонн накопичених відходів, в 1990 році - 318 тонн, в 1995 році - 400 тонн, то в 2003 - вже понад 500 тонн.

Згідно з статистичними даними, в 2003-2005 роках в Україні накопичилося 7630 тис. тонн твердих побутових відходів. У містах і населених пунктах країни з 35 млн. кубометрів щорічних накопичень твердих побутових відходів лише 3% проходять промислову переробку, інші утилізували шляхом складування в сховищах і на полігонах. При цьому загальна оцінна вартість вторсировини в комунальних відходах українських міст з кількістю населення 200 тис. людей становить понад 550 млн. грн. на рік.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

290