Через контрабанду з Придністров'я Україна недоотримує 400-450 млн. грн. на рік.

Про це Президент України Віктор Ющенко повідомив в інтерв'ю в газеті «Комерсант Україна», опублікованому 23 березня.

Він наголосив, що Україна виходить з того, що Молдова - єдина і неподільна. «Ми поважаємо цілісність і суверенітет Молдови. Раз так, значить, ми автоматично підтверджуємо, що ця країна має єдину митну територію», - сказав Ющенко.

«Тирасполь практикував потоки товарів, які на будь-якій території розглядалися як контрабанда, оскільки вони не мали відповідного оформлення. За оцінками українських експертів, обсяг контрабанди становить приблизно 200-250 млн. дол. Це, до речі, занижена оцінка. Через це український бюджет недоотримує приблизно 400-450 млн. грн. гривень на рік», - додав глава держави, повідомляє «УНІАН».

За його словами, це питання боротьби з тіньовою економікою, контрабанди зброї, наркотиків.

Ющенко наголосив, що ніякої політики блокади Україна по відношенню до Придністров'я не робить.

«Подивіться на статистику: з боку Придністров'я не виїхало, здається, 17 вагонів через їх оформлення. В Придністров'я не допущено близько 525 вагонів, третина яких стоїть з продовольством. Отже іде самоблокада», - сказав Ющенко. Він вважає, що це робиться для того, щоб потім заявляти про гуманітарну катастрофу.

При цьому формується міф, у тому числі і деякими ЗМІ Росії, про те, що це блокада Придністров'я.

Як повідомлялося, 3 березня Україна ввела в дію положення спільної заяви прем'єр-міністрів України і Молдови від 30 грудня 2005 року, які передбачають пропуск товарів з території Придністров'я тільки за умови наявності документів, які мають печатку молдавської митниці.

Після введення нового митного режиму, за повідомленнями української сторони, влада самопроголошеного Придністров'я почала блокувати випуск товарів за межі республіки, а також оформлення їх в молдавській митниці. Влада Придністров'я також звернулася по допомогу до Російської Федерації, заявивши, що Україна, увівши нові митні правила, фактично перетворилася з посередника в учасника молдавсько-придністровського конфлікту. 20 березня Придністров'я звернулося до Росії з проханням надати гуманітарну допомогу, а 21 березня звернулося з таким же проханням до ОБСЄ.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

700