В самому серці "материка холоду" - Антарктиді спостерігається аномальне танення льодовиків і надзвичайно сильний для цієї пори року вітер - 32 метри на секунду, що свідчить про зміну клімату, напряму пов'язану з глобальним потеплінням. Про це супутниковим телефоном з Антарктиди повідомив керівник російської експедиції "Небесна Одіссея - во славу Росії" Олександр Бегак.
"Льодовик на острові Кінг-Джордж, на якому ми зараз перебуваємо, сильно підтанув, спостерігається аномальний для цього району схід льодовикового покриву. Ми своїми очима спостерігаємо катастрофічні наслідки глобального потепління планети, пов'язаного з діяльністю людини", - відзначив він, інформує РІА «Новини».
За словами Бегака, танення льоду супроводжує надзвичайно сильний вітер. "Наші прилади зафіксували постійні пориви до 32 метрів на секунду - це надзвичайно багато для цієї пори року", - додав керівник експедиції.
Однак, не дивлячись на погані погодні умови, команда "Небесної Одіссеї" сповнена рішучості випробувати в екстремальних антарктичних умовах крило пароплана для надлегкого літального апарату "Скарабей", який буде доставлений на Південний полюс під час наступного етапу експедиції. "Ми плануємо у четвер випробувати виготовлений для "Скарабея" купол пароплана, на якому зображений герб Росії", - оголосив Олександр Бегак. "Крім того розраховуємо піднятися в небо Антарктиди на закріпленому тепловому аеростаті, щоб узяти на висоті проби повітря", - додав він.
Учасники експедиції "Небесна Одіссея - во славу Росії" прибули в Антарктиду в понеділок за московським часом. Команда дослідників через сильний вітер була вимушена затриматися на дві доби в найпівденнішому місті планети - чилійському Пунто-Аренасі. "Тут сильний вітер, погода дуже погана, дощ і температура плюс 8 градусів ", - відзначив Олександр Бегак.
За його словами, сильні пориви вітру і низька хмарність над Антарктидою уже змусили у неділю вранці повернутися в Пунто-Аренас американських полярників, які ухвалили рішення не ризикувати і повернули літак назад.
Крім того несподіванкою для російської експедиції стала звістка про те, що з Росгідромету на російську антарктичну станцію "Беллінсгаузен" прийшла вказівка не зустрічатися з учасниками "Небесної Одіссеї". "Я в повному подиві - ми привезли подарунки і посилки, вітання від російських губернаторів і мерії Москви, а нам з якихось причин не "дають добро" на зустріч з російськими полярниками", - сказав Олександр Бегак.
Учасники "Небесної Одіссеї" на цьому етапі експедиції поставили перед собою мету доставити до Москви камінь з вершини гірської гряди імені Петра Першого, розташованої на острові Кінг-Джордж.
Камінь стане частиною символічного "Обеліска миру", в який буде вмонтована капсула, що містить понад 160 тисяч побажань майбутнім поколінням землян, зібраних оргкомітетом проекту поштою і через Інтернет.
Обеліск згодом встановлять на Південному полюсі планети. За словами Олександра Бегака, до Москви з Антарктиди доставлять ще одну важливу складову "Обеліска миру", спеціально залишену на "материку холоду" під час попереднього етапу експедиції, але яку саме, організатори проекту поки що тримають в проекті. "Після прибуття назад ми обіцяємо показати "Обеліск миру" спочатку журналістам, а потім маємо намір провезти його по тих країнах, з яких прийшла найбільша кількість побажань нащадкам", - додав Олександр Бегак.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом