Український омбудсман Ніна Карпачова вважає, що розпорядження Кабінету Міністрів України «Питання митного оформлення товарів і транспортних засобів, що ввозяться до України з Республіки Молдова» від 1 березня 2006 року привело до масового порушення соціально-економічних прав громадян України, які проживають як в Придністров'ї, так і на території Одеської області. Про це йдеться в поданні уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на ім'я прем'єр-міністра України Юрія Єханурова, повідомили ForUm’у в прес-службі омбудсмена.

За словами Карпачової урядове розпорядження привело до блокування економічних транспортних потоків на придністровській ділянці і українсько-молдавського кордону.

Через припинення експортно-імпортних операцій економічних збитків зазнали десятки підприємств з придністровської і української сторін, страждають люди.

Обмудсмен також підкреслює, що вказане рішення Уряду України спричинило припинення руху транспорту і вироблених у Придністров'ї товарів на територію України, створило загрозу зупинки промислових підприємств, заподіяло збиток економіці Придністров'я і прикордонних областей України, в першу чергу - Одеської і Миколаївської, економічна взаємозалежність яких з Придністров'ям найбільша.

Карпачова заявляє, що громадяни України, звертаючись за допомогою, відзначають, що вказане рішення Кабінету Міністрів України суперечить основоположним принципам Меморандуму про основи нормалізації відносин між Республікою Молдова і Придністров'ям від 24 травня 1997 року, гарантами дотримання якого виступили Україна і Російська Федерація.

Цей документ надав першочергове значення реалізації основних прав і свобод людини, зафіксувавши право Придністров'я самостійно встановлювати і підтримувати міжнародні контакти в економічній, науково-технічній і культурній галузях.

Ніна Карпачова в своєму поданні прем'єр-міністру України відзначила: меморандум з'явився в результаті тривалого дипломатичного пошуку способів встановлення довіри і підтримки миру, якого вдалося досягти після жорстокого збройного конфлікту між Придністров'ям і Республікою Молдова. Україна займала особливу позицію в цьому процесі, який розвивався позитивно завдяки її нейтральному статусу.

У зв'язку з цим уповноважена з прав людини пропонує Кабінету Міністрів України забезпечити на основі попередніх багатобічних домовленостей розрядку напруженості, що виникла в результаті поспішного рішення української сторони, і врегулювати конфлікт, від якого страждають громадяни України в Придністров'ї і в Україні, вживши попереджувальних заходів, які зробили б неможливим загострення ситуації в майбутньому.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

401