На сьогодні заборона на поставку молочної продукції до Російської Федерації вже знята для 5 українських підприємств, доля яких у загальному експорті української молочної продукції до Росії складає близько 20%. Подальші кроки щодо врегулювання цього питання були визначені на засіданні двосторонньої комісії в Москві.

Як повідомили в прес-службі Мінекономіки, сторони погоджували застосування Правил визначення країни походження товарів, а також дотримання Росією і Україною процедур проведення захисних, антидемпінгових і компенсаційних розслідувань. Учасники засідання домовилися в стислі терміни обмінятися переліком проблемних питань і провести чергові консультації не пізніше другої декади травня 2006 року в Києві.

Важливою темою зустрічі було обговорення проблем, що виникли внаслідок вилучення Україною з режиму вільної торгівлі цукрових сиропів російського походження, затвердженого постановою КМУ від 14 квітня 2004 N473, а також вилучення Росією українських кондитерських виробів, затверджене постановою уряду Російської Федерації від 12 жовтня 2005 року N604, передає «ЛІГА».

За результатами зустрічі також погоджені редакції уточнених Програми економічного співробітництва України і Російської Федерації на 1998-2010 роки і Програми міжрегіональної і прикордонної співпраці України і Російської Федерації на 2001-2010 роки і заходів до них, а також ухвалене рішення щодо підготовки документів до підписання.

Сторони домовилися активізувати роботу з підготовки проекту Угоди про відкриття на взаємній основі відділень Торгпредставництва Російської Федерації в Україні і відділень Торговельно-економічної місії у складі Посольства України в Російській Федерації і провести двосторонні консультації з цього питання в травні 2006 року.

Українську делегацію очолював секретар української частини Комітету - заступник міністра економіки України Андрій Березний, російську - заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Російської Федерації Віталій Савельєв.

Раніше ForUm повідомляв, що російською стороною ухвалене рішення про видачу дозволів на експорт до РФ з 16 березня 2006 року додаткового списку молокопереробних підприємств України: ЗАТ "Хмельницька маслосирбаза" і ЗАТ "Гадячсир", повідомили 17 березня в міністерстві сільського господарства Росії.

За інформацією Мінсільгоспу, це рішення ухвалене "за результатами сумісної з українськими ветеринарними інспекторами перевірки".

За повідомленням Федеральної служби з ветеринарного і фітосанітарного нагляду (Россільгоспнагляд), продовжується робота з перевірки документів, отриманих у результаті аудиту роботи державної ветеринарної служби України.

В даний час Россільгоспнагляд продовжує аудит роботи ветеринарної служби України, повідомили в Мінсільгоспі.

Рішення про можливість експорту до Росії з окремих молокопереробних заводів України до остаточного повного аналізу системи роботи держветслужби України ухвалене після переговорів міністра сільського господарства РФ Олексія Гордєєва з депутатами Верховної Ради від Партії регіонів України, яку очолює Віктор Янукович.

Ця зустріч відбулася на прохання керівництва "Єдиної Росії" 14 лютого 2006 року.

За підсумками перевірок молочних виробників України з 1 березня 2006 року було ухвалене рішення про видачу дозволів на експорт до РФ наступним підприємствам: ЧП КФ "Прометей" (філіал "Менський сир"), ЧП "Рось" (філіал "Роменський молочний комбінат"), ЗАТ "Пирятинський сирзавод".

Нагадуємо, що Росія ввела заборону на імпорт тваринницької продукції з України з 20 січня 2006 року у зв'язку з численними порушеннями російського ветеринарного законодавства при ввезенні тваринницьких вантажів з України і за відсутності з боку ветслужби України дієвого контролю за надходженням, переміщенням і переробкою небезпечного у ветеринарному відношенні м'ясної сировини, що представляє реальну загрозу занесення на територію РФ гострозаразних хвороб тварин і ввезення недоброякісної продукції, небезпечної для здоров'я людини.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

313