Верховна Рада України схвалила проект звернення у міжнародні організації та міжпарламентські асамблеї з вимогою звільнити українську льотчицю, народного депутата України Надію Савченко.

Як передає кореспондент Forum'у, за дане рішення проголосував 321 народний депутат.

Крім того, текст звернення був переданий у російський суд, і суддя, включив його в справу Савченко.

У тексті звернення присутні й інші імена українських військовослужбовців, які перебувають у російських в'язницях.

Як повідомляв ForUm, Верховна Рада України закликала Держдуму Російської Федерації та президента РФ Володимира Путіна вжити заходів щодо звільнення української льотчиці, народного депутата Надії Савченко.

Як раніше повідомляв ForUm, Савченко воювала на сході України у складі добровольчого батальйону «Айдар» і в червні потрапила в полон під містом Щастя Луганської області. 8 липня вона опинилася в РФ, у воронезькому СІЗО. 9 липня їй було офіційно пред'явлено звинувачення в пособництві у вбивстві. Савченко всі звинувачення відкидає. Українська сторона вимагає її звільнення.

27 жовтня Басманний суд міста Москви ухвалив рішення про продовження утримання під вартою Савченко до 13 лютого 2015 року.

У жовтні Савченко була обрана депутатом Верховної Ради України від партії «Батьківщина», а 19 листопада ЦВК зареєструвала її народним депутатом України.

Віталій Виголов, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

47