Парламентарії схвалили розширення повноважень Ради національної безпеки і оборони України, передає кореспондент ForUm'у.

Відповідний законопроект після повторного другого читання підтримали 253 народних депутати, дев'ять - проти, троє не голосували.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту №1343, «пропонується привести норми чинного законодавства України у сфері національної безпеки і оборони у відповідність із Конституцією України, удосконалити правове забезпечення діяльності РНБО».

Проектом, зокрема, передбачається розширити компетенцію РНБО щодо таких повноважень, як прийняття рішення щодо невідкладних заходів з вирішення кризових ситуацій, що загрожують національній безпеці України, а також координація і контроль діяльності органів виконавчої влади у сферах протидії корупції, забезпечення громадської безпеки і боротьби із злочинністю.

Більш того, проектом змін до чинного закону про РНБО вводиться положення про те, що рішення цього конституційного органу, введені в дію указами Президента України, є обов'язковими до виконання органами виконавчої влади. Крім того, апарат РНБО визначається юридичною особою.

Далі в якості змін пропонується включати до складу РНБО, крім прем'єр-міністра, міністра оборони, голови СБУ, міністра внутрішніх справ, міністра закордонних справ України, керівників інших центральних органів виконавчої влади, інших осіб, визначених Президентом.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко затвердив новий склад Ради національної безпеки і оборони.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом