У виправних установах створюється Спеціальна інформаційно-комунікаційна система (СІКС), з допомогою якої засуджені зможуть користуватися мобільним зв'язком та Інтернетом. Про це повідомляє прес-служба Державної пенітенціарної служби України.

«На виконання реалізації положень Кримінального виконавчого кодексу України в частині адаптації правового статусу засудженого до європейських стандартів щодо забезпечення права засуджених на здійснення листування з особами, які знаходяться за межами колоній, вести з ними телефонні розмови, в тому числі у мережах рухомого (мобільного) зв'язку, користування глобальною мережею Інтернет - ДПтС прийнято рішення про створення та забезпечення функціонування Спеціальної інформаційно-комунікаційної системи», - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що спільно з компанією, яка взяла на себе зобов'язання щодо реалізації зазначених положень, було розроблено спеціалізований інноваційний пристрій у вигляді планшета, з допомогою якого засуджені будуть мати доступ до мереж рухомого (мобільного) зв'язку всіх операторів (провайдерів) зв'язку і доступу до Інтернету, в тому числі можливість спілкування в чаті Skype.

При цьому, згідно з повідомленням, розроблені певні правила користування таким пристроєм з урахуванням передбачених кримінально-виконавчим законодавством України прав та їх обмежень для засуджених та осіб, взятих під варту.

Крім того, передбачається, що з використанням мережі СІКС засуджені матимуть можливість замовляти та отримувати продукти харчування і предмети першої потреби з терміном доставки не більше п'яти діб.

У разі необхідності засуджені з використанням такого засобу зв'язку зможуть отримувати вищу освіту в навчальних закладах України шляхом дистанційного навчання.

За даними прес-служби, реалізацію такого пілотного проекту вже розпочато на базі Білоцерківської виправної колонії управління ДПтС України в м. Києві та Київській області (№ 35), також триває робота щодо створення Спеціальної інформаційно-комунікаційної системи в установах виконання покарань Чернігівської області.

В наступному році зазначений проект планується втілити в установах і слідчих ізоляторах Сумської, Кіровоградської, Полтавської, Львівської, Харківської, Черкаської та Одеської областей.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

163