Хай живе весна, геть холодну зиму! Під таким девізом жителі північноамериканського міста Аннаполіс днями провели щорічну церемонію спалювання шкарпеток, яка символізує швидкий прихід тепла.

Ця забавна традиція бере свій початок в 1980-х роках. Як свідчить легенда, одного разу один з працівників човнової майстерні відчув, що ситий до несхочу зимовою негодою. Зазначимо, що в Аннаполісі робота сезонна: майже все чоловіче населення працює саме в холодну пору року, проводячи техобслуговування яхт і швидкісних човнів для багатих любителів відпочинку на воді. Весною ж, навпаки, представники робочого класу відпочивають і самі ходять під вітрилами. Отже легко уявити, з яким нетерпінням чекають "пролетарі" Аннаполіса першого березневого капежу.

Наш же герой, втомившись миритися із зимовим холодом, придумав своєрідну акцію протесту: стягнув із себе шкарпетки (а їх там носять тільки в холоди), сунув в жерстяний бідон і підпалив. А потім, спокійно попиваючи пивце, почав чекати настання теплої днини, коли можна ходити босоніж, повідомляє «Утро.ру».

З часом цей ритуал перестав бути розвагою виключно для працівників човнових майстерних. Тепер і заможні власники вітрильних човнів не гребують взяти в ньому участь і теж одержують задоволення від кидання шкарпеток в полум'я.

Цього року на своєрідній церемонії зустрічі весни зібралося близько 130 осіб. За традицією, після здійснення основного ритуалу всі присутні переміщаються в місцеві ресторанчики, які з цієї нагоди влаштовують грандіозне свято, пригощаючи гостей червоним вином, пирогами з крабовим м'ясом і устрицями. І всіх зігріває мрія про час, коли вони зможуть спокійно гуляти босоніж.

Завважимо, що для жителів Аннаполіса цей весняний ритуал не тільки яскраве шоу. Річ у тому, що вони дійсно дуже не люблять носити шкарпетки. Цей елемент гардероба вони вважають виключно частиною офіційного одягу і носять тільки в разі крайньої необхідності. А дехто з особливих відчайдухів відмовляється носити їх прямо з дня весняного рівнодення і до першого дня зими.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

464