Україні доцільно обмежити присутність іноземного державного капіталу в банківській системі, але не обмежувати приплив приватного капіталу, вважає голова Національного банку України (НБУ) Володимир Стельмах.
"Приходять банки з солідною репутацією, зберігаючи при цьому загальну спрямованість роботи купленого банку, його інфраструктуру. Та й частка капіталу таких банків відносно невелика - 1,3% по відношенню до ВВП. Тому обмеження поки що не потрібні", - прокоментував Стельмах в інтерв'ю журналу "Банкір" прихід в Україну іноземних банків, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Водночас, за його словами, іноземні державні банки можуть, в певних умовах переслідувати політичні, а не економічні цілі. "Інше питання - робота на ринку іноземних держбанків. Річ у тому, що на відміну від комбанків, для яких головне - отримання прибутку, держбанки можуть вирішувати інші завдання, втручаючись в конкуренцію, хай навіть якийсь час собі в збиток. В цій ситуації на економіку може впливати політика, тому тут, напевно, повинні бути певні обмеження", - цитують Стельмаха в інтерв'ю, текст якого розміщений на веб-сайті Нацбанку.
Крім того голова НБУ відзначив важливість підвищення рівня концентрації капіталу в банківському секторі. За його оцінкою, з погляду нагляду в банківській системі України капітал достатній, але з позиції концентрації він розпорошений між 165 структурами. "В результаті масштабні проекти і державні програми їм просто не під силу; іноземним структурам з могутнім концентрованим капіталом - цілком", - відзначив Стельмах.
При цьому він зауважив, що "ідеальним варіантом при теперішньому розмірі капіталу було б поступове злиття і поглинання банків з тим, щоб їх кількість скоротилася в два, а краще - в три рази". За його словами, такий розвиток ситуації дозволив би всім українським банкам вийти на зовнішні ринки капіталу, що зразу ж позначилося на процентних ставках за кредитами.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом