Верховна Рада України відправила на доопрацювання в комітети для повторного розгляду у другому читанні законопроект, що розширює повноваження РНБО.

Як передає кореспондент Forum'y, за відповідне рішення проголосували 302 народні депутати.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту №1343, «пропонується привести норми чинного законодавства України у сфері національної безпеки та оборони у відповідність із Конституцією України, вдосконалити правове забезпечення діяльності РНБО».

Проектом, зокрема, передбачається розширити компетенцію РНБО щодо таких повноважень, як прийняття рішення щодо невідкладних заходів з вирішення кризових ситуацій, що загрожують національній безпеці України, а також координація та контроль діяльності органів виконавчої влади у сферах протидії корупції, гарантування громадської безпеки та боротьби зі злочинністю.

Більш того, проектом змін до чинного закону про РНБО вводиться положення про те, що рішення цього конституційного органу, введені в дію указами Президента України, є обов'язковими до виконання органами виконавчої влади. Крім того, апарат РНБО визначається юридичною особою.

Далі як зміни пропонується включати до складу РНБО, крім прем'єр-міністра, міністра оборони, глави СБУ, міністра внутрішніх справ, міністра закордонних справ України, керівників інших центральних органів виконавчої влади, інших осіб, визначених Президентом.

Нагадаємо, парламентарі відмовилися сьогодні розширити повноваження Ради національної безпеки та оборони України.

Дарина Шварцман, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом