Партія регіонів позитивно ставиться до вступу України до СОТ. Про це в ході сьогоднішньої прес-конференції заявив голова політради Партії регіонів Микола Азаров, передає кореспондент ForUm’у.

«Ми позитивно реагуємо на те, що США надали Україні ринковий статус, ми позитивно ставимося до того, що ЄС надав Україні ринковий статус. Ми не переоцінюємо значення цих рішень», - підкреслив він.

На думку Азарова, протокол про взаємний доступ на ринки товарів і послуг США і України вимагає аналізу. «Я не бачив кінцевого варіанту цього протоколу, але судячи з легкості, з якою американці підписали цей протокол абсолютно очевидно, що Україна пішла на значні поступки. Ціна цих поступок може бути дуже великою», - пояснив Азаров.

Він також пообіцяв, що через якийсь час, коли Партія регіонів буде вже не в опозиції, а в іншому статусі, цей протокол буде проаналізований. Голова політради Партії регіонів ще раз підкреслив, що у вступі України до СОТ більше позитиву, ніж негативу. «Проте, ми завжди стояли на позиції довгострокових перехідних періодів і збереження протягом цих тривалих перехідних періодів достатньо серйозних бар'єрів під час становлення нашої економіки», - підкреслив Азаров.

Він висловив думку, що чинна влада зробила самоціллю вступу до СОТ «і багато в чому відступила від тих позицій, на яких ми наполягали».

На його думку, Україна вступить до СОТ у кращому разі в кінці цього року.

Раніше ForUm повідомляв, що Посол США в Україні Джон Хербст вважає, що Україна приєднається до Світової організації торгівлі до кінця 2006 року.

"Є хороший шанс для приєднання України до СОТ у поточному році", - сказав він, відповідаючи на питання студентів Вісконсинського міжнародного університету в Україні в Києві у понеділок.

Разом з тим посол відзначив, що Україні необхідно прийняти низку законів, необхідних для вступу до СОТ.

Хербст підкреслив, що високі темпи економічного розвитку у всьому світі зв'язані, зокрема, з розширенням СОТ і розширенням вільної торгівлі. На його думку, Україна лише виграє від участі в цій організації. "Немає сумнівів, що Україна, став членів СОТ, по-перше, прискорить свій економічний розвиток, оскільки необхідні реформи принесуть користь і її економіці, а також збільшить здібність до торгівлі. Вартість експорту підвищиться, а вартість імпорту - знизиться", - відзначив посол.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

341