Директор бізнес-групи Європейського банку реконструкції і розвитку "Південно-Східна Європа" Олівер Декамп вважає , що в Україні необхідно впровадити державно-приватне партнерство в інфраструктурних проектах для забезпечення взаємних гарантій державі та приватним інвесторам і ЄБРР готовий в цьому допомогти.

Про це Декамп заявив під час першої міжнародної конференції "Перспективи України в упровадженні державно-приватного партнерства в інфраструктурних проектах", яка проходить у вівторок в Києві.

Зокрема, Декамп підкреслив, що організація цієї конференції свідчить про те, що уряд України "готовий робити бізнес навіть напередодні виборів і з нетерпінням чекає змін у сфері інфраструктурних проектів". Крім того, за його словами, є більше 150 інвесторів з закордону, які приїхали на цю конференцію, що свідчить про великий інтерес до України.

На думку Декампа, на сьогодні в Україні досить сприятливий клімат для державно-приватного партнерства в інфраструктурних проектах, якими необхідно скористатися. Він нагадав, що за минулий рік інвестиції в багатьох сферах, у тому числі і в транспортній, були збільшені. "Це значить , що щось відбувається , рішення приймаються швидше, правила стали більш зрозумілими", - відзначив Декамп. Разом з тим він підкреслив, що діалог з урядом набагато покращав.

Представник ЄБРР також відзначив, що державно-приватне партнерство в інфраструктурних проектах, на його думку, стане найбільшим джерелом фінансування проектів в Україні. Декамп підкреслив, що якщо говорити про традиційне фінансування через державне, то це дуже широка сфера діяльності, яка має "обмежений ресурс". З другого боку, за його словами, існує міжнародний комерційний ринок, комерційні банки, які дають "швидкі гроші", передає «Інтерфакс-Україна».

У той же час, за його словами, є ризик в імплементації і проведенні цих проектів, які не дуже бажані. "Тому ми повинні думати про змішану систему державно-приватного партнерства, яке необхідне", - підкреслив Декамп, при цьому додавши : "Ми б хотіли допомогти уряду, а також майбутньому уряду почати закладати підґрунтя як розвивати цю систему".

Крім того, перед початком конференції міністр транспорту і зв'язку України Віктор Бондар зачитав вітання Президента Віктора Ющенка, направлене учасникам конференції. В своєму зверненні глава держави підкреслює, що розвиток інфраструктури транспортного комплексу є необхідною умовою на шляху зміцнення економічної структури України. "Сподіваюся , що робота в рамках цього заходу сприятиме затвердженню ідеї державно-приватного інвестора в Україні, використовуючи світовий досвід у реалізації інвестиційних проектів, зміцненні іміджу держави як надійного партнера", - наголошується у вітанні Президента.

Раніше ForUm повідомляв, що Європейський банк реконструкції і розвитку починає реалізацію програми з підтримки малих і середніх підприємств в Україні.

У вівторок цей фінансовий інститут запросив консалтингові фірми з країн-членів ЄС, кандидатів на вступ до Євросоюзу, а також з СНД, взяти участь у тендері на право приєднатися до реалізації проекту.

У листопаді 2004-го року ЄБРР виділив кредит на суму 200 млн. доларів на позики українським малим і середнім підприємствам. Ці гроші підприємці зможуть отримати через українські банки. Щоб підвищити ефективність надання позик і допомогти фінансовим інститутам правильно визначати платоспроможність замовників, які хотіли б отримати кредит, ЄБРР вирішив вдатися до послуг консалтингових фірм.

Як повідомляє прес-служба ЄБРР, планується також сприяти впровадженню розроблених таким чином методологій за наданням позик у всіх регіональних філіалах банків, які візьмуть участь у проекті. Передбачено і забезпечення відповідної підготовки персоналу. Крім того, консалтингові фірми допомагатимуть банкам в проведенні організаційної і оперативної перебудови. Очікується, що контракти з фірмами-переможцями підпишуть у другому кварталі цього року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

405