Американський президент Барак Обама в телезверненні до країни оголосив про початок відновлення дипломатичних відносин між США та Кубою. Виступ Обами транслювалося на сайтах американських ЗМІ.

«Сьогодні США змінюють стосунки з народом Куби. Ми почнемо нормалізувати відносини між двома нашими країнами», - сказав Обама, зазначивши, що режим ізоляції «не спрацював» і «настав час для нового підходу», повідомляє Інтерфакс.

Він повідомив, що вже проінструктував держсекретаря США Джона Керрі негайно почати переговори з кубинською владою про відновлення дипломатичних відносин.

Обама також зазначив, що США будуть вживати кроки щодо нарощування туристичних і торгових відносин з Гаваною, а також збільшення потоку інформації з Куби і на Кубу.

Агентство Associated Press зазначає, що американська і кубинська сторони більше року вели переговори про відновлення дипвідносин. Раніше в середу, 17 грудня, влада Куби звільнила громадянина США Алана Гросса, який був заарештований п'ять років тому.

Крім того, 17 грудня Обама і лідер Куби Рауль Кастро провели телефонну розмову тривалістю не менше 45 хвилин. «Це був перший контакт між лідерами США та Куби за більш ніж п'ять десятиліть», - повідомив представник Білого дому.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом