На сьогодні ще багато українських журналістів не розхотіли заробляти на виборах. Таку думку висловив голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Віталій Шевченко під час "круглого столу" "Прихована агітація в ЗМІ: критерії доказу".

Шевченко відзначив, що в Україні ще трапляються випадки, коли представники засобів масової інформації готові писати матеріали або готувати сюжети за гроші. Голова Незалежної експертної ради з питань діяльності мас-медіа під час виборів Тарас Шевченко додав, що цього року виборча компанія більш чесна, ніж попередні, і порушень значно менше, але проблема замовлених матеріалів все ще залишається актуальною, особливо на місцевому рівні, передає «ЛІГА».

Як пояснив перший заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Сторожук, прихована агітація розміщується між блоками комерційної і політичної реклами. Присутня прихована агітація і в новинах. Часто, наприклад, інформаційним мотивом стає акція, організована партіями або блоками. Крім того, прихована агітація "ховається" в блокових, тематичних програмах.

Член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Тетяна Лебедєва вважає, що журналісти не справляються з головним завданням - "перекладати з політичної мови на мову, зрозумілу глядачу". Тому, за її словами, немає аналітичних, порівняльних програм. "Це мотив замислися", - підкреслила експерт.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

303