Україна, через своє географічне розташування на стику двох інтеграційних об'єднань між ЄС та ЕАС, не повинна розглядати їх як взаємовиключні процеси.

Про це заявив колишній перший віце-прем'єр України Сергій Арбузов, повідомляє УНН з посиланням на прес-службу політика.

За його словами, основними торговими партнерами України є Росія та ЄС.

«Причому, парадоксально, що обидва контрагенти займають практично рівні положення. Росія має торговельні відносини з Україною на рівні 50 млрд євро і ЄС приблизно на таку ж суму. Тому для України дуже важливо, щоб цю пропорцію не порушити. Розрив або погіршення таких зв'язків з одним або відразу з двома партнерами неминуче призвело б до різкого погіршення української економіки. Що, власне, зараз і відбувається. В останні роки на частку Росії припадає понад половини всього українського експорту машин, обладнання. Збереження сталого експорту є важливою умовою для збереження науково-технічного потенціалу України. Хоча, як багато економістів припускали, що більш тісна співпраця з Європою схилятиме Україну до більш глибокої модернізації виробництва. Насправді, це процес складний і він за часом дуже затяжний. І безглуздо було б припускати, що перейшовши на нові формати, нові вимоги, Україна змогла б дуже швидко трансформуватися і провести модернізацію свого виробництва, і влитися в європейську торгівлю за тими позиціями, за якими вона традиційно торгувала з Росією. Варто розуміти, що балансування між двома ринками і є, і буде, тому що насправді чіткої відповіді не було у попереднього уряду, немає його й зараз. Тому що якщо ми подивимося на сьогоднішній торговий баланс України, ми побачимо, що після прийняття чіткого вектора економічна ситуація в країні не покращилася, а торговий баланс погіршився. З Росією так однозначно, а очікуваного поліпшення з Європою, на жаль, так і не відбулося», - сказав Арбузов.

Він також зазначив, що від кризи найсильніше страждають складні і важливі галузі України.

«За січень-вересень 2014 року промислове виробництво в Україні скоротилося на 8,6%, у тому числі оздоблювальне виробництво на 9,4%. Причому, машинобудування скоротилося на 20%, у тому числі виробництво транспортних засобів на 34%. Виробництво хімічних речовин, продукції на 14%, металургійне виробництво на 13%. За даними Держстату України, падіння промислового виробництва в 2014 році до відповідного періоду минулого року становило: Донецька обл. - 24,3%, Луганська - 30%. На тлі скорочення реальної середньомісячної заробітної плати на 4%, це ще без урахування глибокої девальвації, яка сьогодні відбулася в Україні, знижується внутрішній споживчий попит. Оборот роздрібної торгівлі знизився на 5,3%, безробіття сягнуло 8%. За оцінками ЄБРР, падіння реального ВВП в Україні становило 9%. Насправді таких показників в останні роки Україна не мала. Демонтаж сформованої системи відносин буде болючим не тільки для України, але і для Росії, і для Європи в цілому. Минулі політичні зміни свідчать про те, що керівництво України сьогодні зосереджене на інтеграції за будь-яку ціну. Важливо, щоб європейська та євразійська інтеграція не розглядалися як взаємовиключні процеси, а доповнювали один одного. При цьому Україна могла би бути мостом фінансовим і політичним. Сполучною ланкою між Євразійським Союзом та ЄС. Зрозуміло, що ключ, необхідний для цього, зараз перебуває в Брюсселі. І без тристоронніх зустрічей, як я вже сказав, не обійтися», - сказав Арбузов.

Як раніше повідомляв ForUm, 12 вересня на тристоронніх переговорах України, ЄС і РФ була досягнута домовленість про відстрочення до 31 грудня 2015 року застосування зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
3276 грн.
39