Кабінет Міністрів закладає у проект державного бюджету України на 2015 рік курс гривні до долара на рівні поточного з допущенням девальвації до 17 грн за долар, повідомив у ході прес-конференції прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

«Що стосується бюджету. У нас пакет законів: новий Бюджетний кодекс - зміна схеми фінансування регіонів, Податковий кодекс - зміна податкової бази, зміна ЄСВ і, власне, сам бюджет, - сказав Яценюк. - Зараз ми розраховуємо бюджет з поточного курсу, встановленого Нацбанком, з додатковим допущенням курсу до 17 (грн за долар - Ред.), але ми очікуємо від Національного банку, оскільки Нацбанк відповідає за стабільність грошової одиниці, прогнозів на наступний рік».

При цьому прем'єр закликав не користуватися неперевіреною інформацією щодо бюджету і не обговорювати інформацію, яку «витягують з-під поли». «Всі обговорюють проект бюджету, який ще не готовий. Прем'єр-міністр ще не бачив остаточного проекту бюджету», - підкреслив Яценюк, повідомляє УНІАН.

Водночас він зазначив, що корективи у прогнозні показники вносяться постійно. «Те, що сьогодні в Росії фінансова катастрофа, також впливатиме на нас. Росія створює нам не тільки воєнні, а й економічні проблеми. Ситуація змінюється, і ми чекаємо уточнених прогнозів від Нацбанку», - сказав Яценюк.

Як раніше повідомляв ForUm, Національний банк України 16 грудня знизив офіційний курс гривні на 1 коп. до 15,773905 за долар, оновивши історичний мінімум.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом