Ракетні війська стратегічного призначення (РВСП) більше не залежать від українських розробників ракет РС-20В «Воєвода» (15П118М, за західною класифікацією SS-18, «Сатана») в питаннях технічного супроводу і продовження термінів служби цих ракет, заявив журналістам у вівторок, 16 грудня, командувач РВСП генерал-полковник Сергій Каракаєв.

«Конструкторське бюро «Південне» (Дніпропетровськ, Україна) та інші українські підприємства виведені з кооперації промисловості, що забезпечує підтримання ракетного комплексу «Воєвода» у технічній готовності», - сказав Каракаєв.

Так він відповів на запитання, чи беруть участь українські фірми, як колись, у роботі з продовження термінів служби найпотужніших у світі міжконтинентальних балістичних ракет РС-20В.

Командувач повідомив, що українські фірми замінив Державний ракетний центр (ДРЦ) імені академіка В. П. Макєєва (Міас, Челябінська область). Розпорядженням уряду РФ від 16 липня 2014 року ДРЦ ім. Макєєва визначено єдиним виконавцем робіт з подовження терміну експлуатації ракетного комплексу «Воєвода». Як сказав командувач, ДРЦ має багатий досвід розробки, введення в експлуатацію та продовження терміну експлуатації ракетних комплексів з рідинними балістичними ракетами, повідомляє Інтерфакс.

«Прийняті рішення дозволять зберегти у складі РВСП комплекс «Воєвода» до 2022 року, з урахуванням продовження терміну експлуатації комплексу до 30 років», - повідомив Каракаєв.

Він зазначив, що проведений аналіз 27-річного терміну експлуатації комплексу РС-20В свідчить, що показники надійності залишаються стабільними.

«Це підтверджується успішними пусками ракет, технічним станом, наявністю запасів ЗІП, відсутністю ознак критичного зростання потоку відмов елементів комплексу. Таким чином, підтверджується можливість продовження робіт з продовження термінів експлуатації комплексу до 30 років», - зазначив Каракаєв.

Крім того, за його словами, наявна система підтримки технічного стану та надійності ракетних комплексів організована під керівництвом ФДУП «ЦЕНКІ», яке є головною організацією здійснення гарантійного та авторського нагляду за експлуатацією ракетного комплексу «Воєвода».

Ракетний комплекс 15П118М розроблений КБ «Південне» імені Янгеля і серійно виготовлявся на Південному машинобудівному заводі (обидва Дніпропетровськ, Україна). Початковий гарантійний термін експлуатації комплексу, прийнятого на озброєння РВСП у період 1988-1992 років, становив 15 років.

Раніше повідомлялося, що Україна і РФ наприкінці 2006 року підписали міжурядову угоду про продовження терміну експлуатації ракетного комплексу 15П118М. Велися переговори про продовження термінів дії цієї угоди.

Маса міжконтинентальної балістичної ракети РС-20В «Воєвода» становить 211 тонн. Вона здатна нести 10 ядерних бойових блоків по 0,5 мегатонни на відстань до 11 тис. км. Ракета РС-20 оснащена потужним набором засобів подолання систем протиракетної оборони.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
1520 грн.
33