Президентові України (2005-2010) Віктору Ющенку не пропонували очолити Національний банк. Про це він заявив в інтерв'ю «Українській правді», яке невдовзі буде опубліковано.

«Не питання - чи підеш, чи не підеш, питання стоїть, чи є плани щодо фінансової стабілізації, чи це просто маска, яку потрібно надіти і сказати - давайте рокіровку зробимо. Питання не в рокіровці, питання в курсі», - вважає він.

Ющенко додав, що оцінює діяльність Валерії Гонтарєвої «дипломатично» і «лояльно».

«Мені політика НБУ не подобається, але її треба розглядати в контексті - не може голова Національного банку вийти на трибуну і сказати: шановні, ми докотилися до такої точки, де національним інтересам сьогодні відповідає розробка глобальної національної програми порятунку фінансових інститутів. Не вистачить політичного голосу, не вистачить уваги в парламенті; немає належного статусу цього питання», - переконаний Ющенко.

Він вважає, що «мова йде про недовіру політичному курсу, банківській системі, політичній системі, і «важко сказати, кому не довіряють більше - чи проблема це особистості, чи це проблема системи - тобто влади».

Ющенко переконаний, що в нинішніх умовах необхідно створити комітет фінансової стабілізації, який би очолював прем'єр-міністр, за участю міністра фінансів, голови Нацбанку і тих, хто впливає на політику формування курсу.

Рішення про фінансову стабілізацію, можливо, повинно бути ініційоване з Нацбанку, але його провідником має бути уряд і Президент, додав Ющенко.

За його словами, один з аргументів, яким керується Нацбанк і уряд в нинішній ситуації - «у нас йде війна, війна все спише». «За цією формулою треба розуміти, що в уряду немає грошей, НБУ включає верстат, і бідному українському уряду дає 100 або 120 мільярдів емісії».

Хоча, на його думку, можна було б позичити у кожного з нас, у населення, у олігархів, випустивши облігації військової позики». «Я б з великою гордістю носив у кишені ці облігації», - додав він.

«У нас є десятки речей - внутрішніх і зовнішніх, які можна мобілізувати на те, що називається справедлива вітчизняна війна з путінським босяками», - вважає колишній президент.

Він переконаний, що емісія - теоретично неправильний крок, який може вилитися в соціальні, політичні суперечності. «Це можна стерпіти місяць, два, п'ять, але це неорганізований податок, який в першу чергу доводить до голоду найбідніші верстви населення».

Ющенко також позитивно висловився щодо кандидатури нового міністра фінансів Наталії Яресько: «Я на неї сподіваюся, це талановита, професійна людина». Вона, на думку Ющенка, «ніколи не піде на нефінансові компроміси».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
1989 грн.
36