Президентські вибори в Білорусі були недемократичними, не дивлячись на те, що виборці потенційно могли вибирати з чотирьох кандидатів на вищий державний пост, сказано в прес-релізі ОБСЄ, опублікованому в понеділок.

Втручання у виборчий процес державної влади і масові затримання показали неповагу до базових прав людини, а також викликають сумніви в тому, що керівництво Білорусі готове прийняти політичну конкуренцію, - такого висновку дійшла місія спостерігачів ОБСЄ на виборах президента Білорусі 19 березня, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У прес-релізі також наголошується, що заяви спецслужб про нібито плани опозиції із силового захоплення влади також сприяли встановленню атмосфери залякування і нестабільності.

ОБСЄ також відзначає, що кандидати від опозиції мали труднощі в донесенні програм до громадськості, тоді як президент Олександр Лукашенко мав необмежений доступ до преси, яка була тільки доброзичливою по відношенню до нього. На держслужбовців і студентів чинився тиск з метою не допустити їхньої участі у виборчій кампанії опозиційних кандидатів.

Водночас спостерігачі від ОБСЄ відзначають ряд позитивних моментів виборчої кампанії. На їхню думку, всі кандидати отримали по дві години ефірного часу на радіо і телебаченні, хоча їх виступи частково було піддано цензурі. День голосування пройшов спокійно і без конфліктів, проте на багатьох виборчих дільницях виборчкоми не надавали інформацію від спостерігачів, відзначають спостерігачі.

Також проблематичним був підрахунок голосів, говориться в прес-релізі ОБСЄ. У багатьох випадках результати голосування підбивалися олівцем і спостерігачів не підпускали на необхідну відстань, щоб стежити за тим, як проставляються позначки на бюлетенях.

ОБСЄ також нагадує, що більше 30% виборців проголосували достроково. Недолік заходів безпеки при зберіганні виборчих урн також збільшував можливість фальсифікацій, наголошується в прес-релізі.

Як повідомлялося, за попередніми даними, на виборах президента Білорусі переміг теперішній глава держави О.Лукашенко, за якого проголосували 82,6% виборців. Друге місце посів представник об'єднаної опозиції Олександр Мілінкевич (6%), потім ідуть Сергій Гайдукевич (3,5%) і Олександр Козулін (3,2 %).

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

381