Судові пристави за підтримки поліції почали ліквідацію барикад в центрі Гонконгу, де протягом двох місяців протестували продемократично налаштовані студенти.

Поліція наразі чекає подальших вказівок, заявляючи про готовність розчистити заблоковані ділянки доріг, щоб ними міг відновитися рух машин.

Влада Гонконгу раніше попередила, що вранці в четвер останні барикади будуть знесені. Число демонстрантів напередодні ліквідації табору скоротилося до декількох сотень, хоча у вересні вільних виборів на тому ж місці вимагали десятки тисяч людей, повідомляє ВВС-Росія.

Деякі опозиційні політики обіцяли приєднатися до студентів, але закликали до ненасильницького опору.

Як раніше повідомляв ForUm, в Гонконгу 18 листопада розчистили від барикад протестувальників один з центральних районів міста.

Зазначимо, приводом для масових протестів стала відмова китайської влади від проведення у 2017 році вільних демократичних виборів глави адміністрації Гонконгу. Влітку активісти провели онлайн-референдум, в якому взяли участь близько 800 тис. осіб, що виступили за вільні вибори, але Пекін результати голосування проігнорував. У ніч на 28 вересня лідер опозиційного руху Occupy Central - професор права університету Бенні Тай оголосив про початок акції непокори. Протестувальникам вдалося вивести на вулиці десятки тисяч людей, значну частину їх складають студенти.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима/осень
1871 грн.
39