В Україні в два-три рази більше цікавляться закордонною нерухомістю з метою покупки, ніж в 2013 році. Про це Корреспондент.net повідомив віце-президент Асоціації професійних управляючих нерухомістю Анатолій Топал.

За словами експерта, українці стали частіше продавати своє житло, щоб придбати нерухомість за кордоном і переїхати туди. Зокрема, підвищений попит на апартаменти в Туреччині, Іспанії, Португалії, Словаччині та Німеччині.

«У цих країнах можна купити нерухомість за цінами, порівнянними з нашими, або навіть дешевше, - зазначив фахівець. - Приміром, у Берліні проста двокімнатна квартира коштує 20-25 тисяч євро. Правда, щомісяця у фонди обслуговування і ремонту потрібно платити за неї близько 250 євро».

Вкладаючи в квадратні метри, українці намагаються зберегти гроші. При цьому деякі бояться залишатися в країні через бойові дії на Донбасі і нестабільну економіку, додав Топал.

Водночас власники не готові знижувати ціни на нерухомість, і замість цього воліють знімати об'єкт з продажу.

«Ось у лютому цього року був тиждень, коли українці панікували, сильно знижували ціни на житло, а після його продажу виїжджали з країни, - розповів Топал. - Тоді ж почався перший сплеск підвищеного інтересу до зарубіжної нерухомості. У той час за кордоном купували житло ті, хто був не згоден з новими ідеями в Україні».

На даний момент попит на житло в країні все ще є, угоди проходять, хоча й нечасто. «Ринок української нерухомості поки живий, при цьому зараз на ньому найнижча активність за всю його історію», - додав експерт.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
1636 грн.
28