Екс-прем'єр України Павло Лазаренко звернувся в Європейський суд з прав людини із заявою про порушення Центральною виборчою комісією і українськими судами ратифікованої Україною Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод в частині обмеження його права на вільні вибори.

Про це говориться в заяві Центральної ради Блоку Павла Лазаренка, оприлюдненій в понеділок, повідомляє «Інтерфакс-Україна». Тут же наголошується, що згідно з офіційним повідомленням Європейського суду, заява Лазаренка була взята до розгляду 16 березня 2006 року.

Лазаренко переконаний, що Європейський суд врахує особливість ситуації, пов'язаної з його вимушеним перебуванням в іншій країні і неможливістю повернення на Батьківщину, захистить його конституційне право на участь у виборах і зобов'яже Центральну виборчу комісію відновити його порушені права.

За підтримки представника ОБСЄ Лазаренко також звернувся до Європейського суду з клопотанням про прискорений розгляд його справи.

В Центральній раді Блоку Лазаренка переконані, що скарга їхнього лідера буде розглянута протягом найближчих трьох тижнів, що дозволить лідеру блоку "повністю відновити порушені конституційні права на участь у виборах до Верховної Ради України".

Лазаренко зареєстрований кандидатом в депутати Дніпропетровської обласної ради першим номером в списку блоку "Громада". Раніше Центральна виборча комісія не зареєструвала Лазаренка кандидатом в народні депутати на підставі того, що він не проживає в Україні протягом останніх п'яти років.

Екс-прем'єр перебуває в США з лютого 1999 року. В Україні проти нього було висунуто звинувачення у фінансових махінаціях.

В США Лазаренко звинувачують у відмиванні грошей, отриманих незаконним шляхом і переведених на зарубіжні рахунки в 1994-1999 роках. У 2004 році американський суд зняв з розгляду ряд звинувачень стосовно Лазаренка, зокрема всі епізоди звинувачення, що стосуються корпорації "Єдині енергетичні системи України", раніше очолюваної Юлією Тимошенко; всі звинувачення щодо компанії "Ітера". В офіційному звинуваченні залишається дві теми: звинувачення, пов'язані з діяльністю агрофірми "Наукова" (обман), і звинувачення, що стосуються свідчень Петра Кириченка (здирство).

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

286