Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав «гнійником» неконтрольовані Україні території Донбасу, заявивши, що з-за кордону підштовхують до того, щоб він не зарубцьовувався.

Як передає УНІАН, про це Лавров сказав на прес-конференції в Базелі за підсумками зустрічі з главами МЗС ОБСЄ.

«Не хотілося б нікого підозрювати, але є відомості, що до такої ось агресивної поведінки щодо територій, про які йдеться (території Донбасу під контролем членів НЗФ. - Ред.), підштовхують з-за кордону. Не знаю, навіщо це потрібно. Пояснення тільки одне - комусь вигідно, щоб цей гнійник не зарубцьовувався», - сказав Лавров.

Він заявив, що забезпечення прав і свобод людини на всій території України, в тому числі на сході, контрольованому НВЗФ, є зобов'язанням України і всіх тих, хто прийняв рішення щодо Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

За словами Лаврова, повне припинення вогню і відведення важких озброєнь буде найкращим способом допомагати забезпечувати місцевим жителям право на життя, але соціально-економічні права серйозно підірвані і їх відновлення передбачене в Мінських домовленостях.

«Ми здивувалися, коли президент Порошенко ухвалив указ, який, по суті, відрізав ці території від економічної, фінансової системи України, не дозволяючи виплатити пенсії, іншу допомогу, по суті справи, виводив ці південно-східні регіони із зони гривні», - сказав Лавров.

«Виходить, що, відстоюючи територіальну цілісність, київська влада чомусь сама відрізає ці регіони від свого економічного і фінансового організму. Ми звертаємо увагу наших українських партнерів на це і вважаємо, що треба навпаки всіляко скріплювати економічні зв'язки», - додав він.

Лавров підкреслив, що територіям під контролем бойовиків потрібно дати електрику та газ, а у них є вугілля, яке потрібне іншій частині України.

Нагадаємо, Лавров розраховує, що Київ і самопроголошені Донецька та Луганська народна республіки домовляться щодо визначення лінії розмежування на сході України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом