Міста-супутники столиці України з 1 грудня тероризують віяловими відключеннями світла. Частково перепало і київським офісам з торговими центрами, пише «Взгляд».

Перший день зими ознаменувався в Україні масовими віяловими відключеннями електроенергії.

Незважаючи на запевнення «Київенерго», які обіцяли «пощадити» житлові будинки і відключати від мережі тільки промислові підприємства, віялові відключення ввечері 1 грудня відчули на собі всі жителі київського передмістя.

А вранці 2 грудня вже в самому Києві жителям Троєщини довелося пішки топати до міської електрички через те, що трамваї 4 і 5 залишилися без електрики.

Жителі Київської області зустріли «віялові» відключення з обуренням - багато з них добре пам'ятають їх ще з дев'яностих років і дуже сподівалися, що колишню практику енергетики більше не будуть використовувати.

«Те, що відбувається не вкладається в голові!»

«Вчора вся Українка, можна сказати, «занурилася» в лихі 90-ті,- проводить паралелі Олена Вікторівна, вихователь дитячого садка, мешканка Українки. - Раптово на великій території містечка на дві години зникло світло. Спочатку всі подумали - аварія (у нас зрідка бувають аварійні відключення - набудували багато будинків, ось підстанції і не справляються). І давай терміново запасатися водою. У нас, коли аварійне відключення і світла немає кілька годин, перестає працювати насос, який качає воду для жителів міста. Але виявилося - ніяка не аварія, а... віялові відключення. Цю давно забуту практику я пережила в іншому місті - в той час ми жили на сході країни, я була ще дитиною, але пам'ятаю, як мама сварилася, піднімаючись при непрацюючих ліфтах на 11-й поверх, пам'ятаю, як ставало моторошно в сутінках від свічок у вікнах сусідніх будинків, як люди на кілька годин застрягали в ліфтах. Але то був депресивний район, депресивний час. А це - найближче передмістя столиці, та ще й населений пункт, в якому своя ТЕС, у місті енергетиків. Не вкладається в голові. Невже в країні все так страшно? До речі, вчора відключали не тільки Українку, але і Трипілля, прилегле дачне селище, а також село Стара Українка. Жителям останнього особливо не позаздриш - там на електриці тримається все».

«Це блюзнірство - вирішувати за рахунок населення проблеми держави»

«Те, що зараз відбувається в енергетичній системі країни, інакше як шкідництвом і злочином не назвеш! - обурюється працівник Трипільської ТЕС Сергій. - З ладу виходять провідні енергогенерувальні підприємства. Раптом виявляється, що у нас - у країни, у якій десятиліттями з надлишком було вугілля, з надлишком - електроенергії - гострий дефіцит і того, і іншого, і це треба закуповувати за кордоном! Це дикість і нісенітниця. Наша країна - на 20-му місці в світі з експорту електроенергії. І тут - дефіцит. Наша станція зараз працює на вугіллі. Так ось до останнього часу у нас кожен день був як останній - запаси вугілля вичерпалися. Всі кажуть: війна, війна... Не в цьому справа. Справа в тому, що Україна не хоче або не може більше сама себе забезпечувати вугіллям. Одні шахти, в яких воно добувається, вже не контролюються українською владою. На інші шахти, що знаходяться на підконтрольній території, влада просто, вибачте, «забила болт» - людей розпустили в неоплачувані відпустки, вугілля не видобувають і не вивозять. На Трипільській ТЕС півтора місяця поспіль перебивалися крихтами: палива, котре підвозилося, вистачало лише на добу-дві. Зараз, слава Богу, закупили, поки є. Але! Виявляється, у нас криза в енергогалузі куди масштабніша, і тому вводимо віялові відключення... Вчора, наприклад, моє рідне місто Українка з цим вже зіткнулося. Сталася нестандартна ситуація на ЗАЕС - і все, вся система по країні напружилася. Нас не врятувало і те, що у нас своя ТЕС. Почало темніти - і тут «віяло», все лягло. Хтось знав про це, хтось - ні. Літні люди не встигли піднятися до себе додому - дві години чекали на морозі, поки дадуть світло. Вважаю це блюзнірством - вирішувати за рахунок населення проблеми держави і змушувати людей «розсьорбувати» результат головотяпства чиновників».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом