Голова Верховної Ради Володимир Литвин обіцяє, що Закон про статус міста-героя Севастополя буде прийнято. Про це він заявив у неділю на прес-конференції в Севастополі, яка відбулася в рамках робочої поїздки в АРК.

Литвин прогнозує два варіанти розвитку подій. "Я можу вам пообіцяти, що Закон про Севастополь буде: або це буде подолання вето, або Закон буде прийнято в новій редакції, але це буде такий Закон, який потрібен і Севастополю і країні", - відзначив він.

Парламент вже прийняв Закон "Про місто-герой Севастополь", і тепер Президент України повинен його підписати. За словами В. Литвина, якщо глава держави черговий раз ветує цей Закон, то новий парламент або черговий раз подолає вето, або прийме Закон у новій редакції, передає «ЛІГА».

На думку Голови ВР, якби Президент підписав вказаний Закон зараз, то це свідчило б про те, що в суспільстві є довіра до Севастополя. "А якщо довіри немає - то це матиме зворотний результат", - застерігає В. Литвин.

Спікер парламенту нагадав, що прийняття Закону про статус Севастополя вимагає Конституція України. "І, подобається це комусь чи ні, ми повинні зробити все, щоб Конституція діяла", - переконаний він

В. Литвин не бачить ніяких перешкод для того, щоб Президент не підписував вказаний Закон. "Я не бачу протиріччя в цьому Законі. Там є тільки один момент, який передбачає, що мешканці Севастополя обиратимуть законного міського голову всенародно. І комусь не подобається, що вибраний голова, передусім, орієнтуватиметься на місто і на запити мешканців міста, а не на те, як справно відрапортувати начальству в Києві", - переконаний Голова ВР. За його словами, в даній ситуації деяким "простіше жити за старою схемою: з Києва призначити людину, яка б проводила лінію, диктовану з центру".

Нагадаємо, Закон був прийнятий парламентом 3 листопада 2005 року, але 29 листопада 2005 року Президент України застосував щодо нього право вето. 23 лютого 2006 року парламент прийняв Закон у новій редакції, погодившись з пропозиціями Президента про призначення і звільнення з посад керівників місцевих органів влади. В той же час, ВР не підтримала пропозиції Президента України в частині, що стосується спільного базування Військово-морських сил України і основної бази Чорноморського флоту Російської Федерації, який тимчасово знаходиться на території міста Севастополя.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

266