Всесвітня продовольча програма Організації Об'єднаних Націй заявила про призупинення надання допомоги сирійським біженцям через проблеми з фінансуванням.

Як наголошується в прес-релізі, поширеному 1 грудня в Женеві, понад 1,7 млн сирійців, які знайшли притулок в Йорданії, Лівані, Туреччині та Єгипті, більше не зможуть отримувати ваучери на придбання продуктів у місцевих магазинах, і багатьом родинам це загрожує голодом.

«Припинення продовольчої допомоги з боку ВПП поставить під загрозу здоров'я та безпеку цих біженців, і потенційно це загрожує новим посиленням напруженості і нестабільності в країнах, де вони знайшли притулок», - заявила виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми Ертарін Кузін, яка закликала країни та організації-донори допомогти вирішити проблему з фінансуванням. «Призупинення програми допомоги ВПП буде мати катастрофічні наслідки для сімей, які і без того страждають», - підкреслила вона.

Багато біженців живуть у наметах, погано пристосованих до чергової важкої зими, відзначають в ВПП. Також необхідні харчування та теплий одяг для дітей. Всесвітній продовольчій програмі негайно потрібно 64 млн доларів, щоб продовжити гуманітарну операцію протягом грудня. Якщо кошти надійдуть швидко, то допомогу буде відновлено, повідомляє ТАСС.

У ВПП пояснили, що труднощі з фінансуванням виникли через те, що багато колишніх обіцянок з боку донорів залишаються невиконаними. З початку гуманітарної операції ВПП розподілила серед сирійських біженців продовольчі ваучери на 800 млн доларів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом