В Україні запроваджується інститут уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю. Відповідний Указ Петро Порошенко підписав сьогодні, 1 грудня, повідомили ForUm'y в прес-службі Глави держави.

Посада вводиться відповідно до вимог Конвенції ООН про права інвалідів та відповідно до пункту 28 частини 1 статті 106 Конституції України.

Серед пріоритетних завдань уповноваженого - впровадження міжнародних стандартів інтеграції людей з інвалідністю в життя суспільства, виховання поваги до особливостей цих людей.

Згідно з документом, на нього покладається здійснення конституційних повноважень із забезпечення дотримання прав і законних інтересів людей з інвалідністю. Зокрема, уповноважений буде займатися питаннями забезпечення належних умов для реалізації громадянських, соціальних, економічних і культурних прав і законних інтересів людей з інвалідністю, в тому числі тих, які отримали інвалідність в зоні проведення антитерористичної операції, інвалідів війни, недопущення їх дискримінації.

У положенні про уповноваженого, затвердженому цим же указом, також зазначається, що він повинен здійснювати моніторинг дотримання в країні прав і законних інтересів людей з інвалідністю, виконання Україною міжнародних зобов'язань у цій сфері, вносити Президентові України пропозиції щодо припинення, усунення, запобігання обмежень і порушень законних прав та інтересів людей з інвалідністю.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

24