Дефіцит платіжного балансу України в жовтні 2014 року склав $3,515 млрд, збільшившись у 9,8 раза і в 7,1 раза порівняно з вереснем поточного року та жовтнем попереднього року відповідно.

«Формування дефіциту зведеного платіжного балансу ($3,5 млрд) призвело до скорочення резервних активів. Станом на 1 листопада 2014 року міжнародні резерви становили $12,6 млрд, що забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 2,2 місяців», - вказується в повідомленні Національного банку України (НБУ) з посиланням на попередні дані, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Згідно з повідомленням, у жовтні дефіцит поточного рахунку залишився майже на рівні попереднього місяця, склавши $634 млн.

За даними НБУ, експорт товарів скоротився на 2,9% порівняно з вереснем, тоді як імпорт залишився на рівні попереднього місяця: скорочення експорту товарів відбулося по більшості товарних груп.

При цьому дефіцит торгівлі послугами в жовтні скоротився майже до нуля з $104 млн у вересні.

Крім того, в повідомленні вказується, що дефіцит рахунку операцій з капіталом і фінансових операцій в жовтні склав $2,881 млрд, тоді як у вересні був зафіксований його профіцит на рівні $302 млн.

«Дефіцит капітального і фінансового рахунку становив $2,9 млрд, насамперед, через виплати за єврооблігаціями НАК «Нафтогаз». Зате за прямими іноземними інвестиціями зберігався чистий приплив коштів в $151 млн», - наголошується в повідомленні.

Приріст обсягу готівкової валюти поза банками в жовтні збільшився порівняно з попереднім місяцем до $503 млн з $225 млн.

Нагадаємо, на засіданні уряду прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що дефіцит державного бюджету повинен утримуватися на рівні 4%.

Як раніше повідомляв ForUm, у Міністерстві фінансів припускають, що дефіцит зведеного бюджету на 2015 рік складе 3,8%.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

высокая мода/лето
2631 грн.