У двох кроках від місця, де на минулих вихідних у Києві люди з палаючими свічками відзначали першу річницю Євромайдану, на вулицю вийшли українці іншого типу - торговці валютою на «чорному ринку», повідомляють журналісти Financial Times Роман Олеарчик і Ніл Баклі, пише «Инопресса».

«Продаєте долари? Я дам вам більше. Даю 18», - сказав якийсь чоловік, що стояв біля пункту обміну валюти. В самому пункті за 1 долар давали 15,5 гривень.

Газета зауважує: повернення тіньових валютників - ознака того, що країна, понівечена війною, знову сповзає у фінансову кризу. У поточному році гривня ослабла на 50%, іновалютних резервів ледь вистачить на оплату імпорту протягом 6 тижнів, ВВП, як очікується, скоротиться в нинішньому році не менш ніж на 7%.

Це провокує страх перед можливим дефолтом. Прибутковість українських облігацій зросла до рекордної позначки. Звучать заклики надати Україні новий пакет антикризової фінансової допомоги.

Легке полегшення відчувалося в п'ятницю, коли 5 прозахідних партій підписали коаліційну угоду.

Прем'єр-міністр Яценюк запевнив, що новий уряд (його склад буде оголошено на цьому тижні) твердо має намір прискорити реформи, щоб приборкати корупцію і модернізувати економіку.

Але часу обмаль, відзначають автори. Міністр фінансів Шлапак сказав, що до кінця року Україна навряд чи отримає додаткові гроші МВФ, оскільки затримка з формуванням Кабінету Міністрів відклала ухвалення бюджету на 2015 рік.

Атмосфера невизначеності тисне на гривню, а це підстьобує інфляцію і створює труднощі для банків.

Але, на думку аналітиків, термінова і відносно невелика допомога іноземних кредиторів могла б стабілізувати ситуацію.

Нагадаємо, Україна в 2014 році отримала два з обіцяних чотирьох траншів Міжнародного валютного фонду. Аналітики вважають, що в цьому році траншів МВФ Україна не отримає.

Фонд чекає формування нового Кабінету Міністрів, щоб продовжити консультації щодо ситуації в економіці. Експерти вважають, що МВФ стурбований набагато сильнішим, ніж прогнозувалося, падінням економіки, а також сильною девальвацією гривні.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
1999 грн.