Іран під час формування бюджету на наступний рік виходить з ціни на нафту в $80 за барель, заявив в інтерв'ю агентству ІРНА голова Комісії з планування та бюджету іранського меджлісу Голям Реза Таджгардун.

За прогнозами депутата, падіння ціни на нафту триватиме. І повернення до попередньої ціни є можливим, але не в найближчому майбутньому.

Різкий обвал цін на нафту на світових ринках змушує країни-експортери цього енергоносія формувати бюджети на наступний рік, виходячи з ціни від 60 до $80 за барель, підкреслив Таджгардун, передає ЛігаБізнесІнформ.

Водночас, за його словами, Іран робить активні дипломатичні кроки з метою домовитися з країнами-партнерами по ОПЕК, а також іншими великими гравцями на ринку нафти скоротити видобуток та експорт сировини з тим, щоб зупинити подальше падіння ціни.

Як повідомило напередодні агентство Мехр, 26 листопада міністр нафти Ірану Біджан Намдар Зангене має намір провести у Відні, перед початком 166-ї зустрічі ОПЕК, двосторонні переговори з його колегою з Саудівської Аравії Алі аль-Наїмі, щоб спробувати заручитися згодою цього найбільшого експортера на скорочення виробництва нафти.

Нагадаємо, в Мінфіні РФ підрахували, що втрати бюджету від зниження цін на нафту становлять $90-100 млрд за рік.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

75