За даними Міжнародного валютного фонду (МВФ), Україна, потрапивши у важке економічне становище, в жовтні продала більше третини своїх золотих резервів. Наприкінці минулого місяця ця країна мала в своєму розпорядженні всього лише 26 тонн золота, що на 14 тонн менше, ніж було у вересні. Чи продовжується ця тенденція і в листопаді, поки невідомо.

Україна, де протягом багатьох місяців вирує конфлікт на території Донбасу, перебуває на межі дефолту. Вона залежить від іноземних кредитів і має величезні борги перед Росією за постачання газу. Її національна валюта втратила цього року щодо долара понад 80% своєї вартості, повідомляє Inosmi.ru.

Україна і Захід звинувачують Росію у військовій підтримці і в розв'язанні кризи. США і ЄС з цієї причини ввели проти Росії низку санкцій, які торкнулися, зокрема, золотодобувних компаній. Тому схоже, що Центробанк купує золото активніше за інших покупців: у жовтні Росія збільшила свої золоті резерви майже на 19 тонн до 1168 тонн. Це п'ятий за величиною обсяг золота серед усіх центробанків світу.

Самопроголошені Донецька і Луганська народні республіки, за словами високопоставленого представника керівництва однієї з них, отримують активну підтримку з боку Росії. «Нам допомагає Російська Федерація», - сказав мер Донецька Ігор Мартинов у своєму п'ятничному інтерв'ю газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Причому, за його словами, йдеться про «великі гроші». Так, Росія взяла на себе витрати на міські комунальні служби, міський та приміський транспорт та школи. Пенсії та соціальні допомоги виплачуються також за допомогою Росії. Місцева влада може забезпечити лише до 20% фінансових потреб регіону, зізнався чиновник.

Уряд України після невизнаних виборів в обох самопроголошених республіках, які відбулися на початку листопада, припинило будь-яке постачання територій, що перебувають під контролем повстанців. Україна і Захід звинувачують Росію також і в постачанні сепаратистам зброї. Російська сторона, втім, відкидає подібні претензії.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
4096 грн.
42