Заступник голови Народної ради самопроголошеної Донецької народної республіки, постійний представник ДНР на переговорах у Мінську Денис Пушилін вважає, що пропозиції США про новий формат переговорів стосовно України і постачання зброї Києву заведуть ситуацію в глухий кут й спровокують нову ескалацію конфлікту.

«Візит Байдена до Києва має на меті зрив мирного процесу. Пропозиції Вашингтона про заміну «мінського» формату переговорів на якийсь інший можуть призвести до реескалації конфлікту. Американці хочуть самі влізти в процес, що послабить миротворчі позиції Євросоюзу. При цьому американці хочуть виключити з процесу ДНР та ЛНР, а це остаточно заведе ситуацію в глухий кут», - заявив Пушилін, повідомляє РІА «Новости».

«Вашингтон відкрито заявляє про необхідність постачання летальних озброєнь Києву. Таким чином, США пропонують замість мінських переговорів нову війну. Вони з самого початку заохочували кровопролиття в Україні. Спочатку на Майдані, потім - в Одесі та на південному сході», - зазначив він.

За словами Пушиліна, у нього немає сумнівів, що керівництво України підтримає «агресивні ідеї Байдена».

«Замість деескалації нас чекає реескалація напруги. І, з високою ймовірністю, нова війна. Відповідальність за можливий зрив мінських переговорів цілком лягає на Байдена і Порошенка», - підкреслив Пушилін.

Нагадаємо, віце-президент США Джозеф Байден прибув до Києва, де має намір обговорити з українською владою питання надання «оборонної летальної зброї».

Як раніше повідомлялося, офіційний представник МЗС РФ Олександр Лукашевич заявив, що постачання США летального озброєння в Україну стануть порушенням Женевських домовленостей і призведуть до дестабілізації ситуації на Донбасі.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима/осень
5852 грн.
94