Україна запрошує Росію для переговорів з деескалації ситуації на сході країни на нейтральній території, заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

«Ми запрошуємо Російську Федерацію для проведення серйозних переговорів на нейтральній території. У цьому нам допомагають США та країни ЄС», - сказав Яценюк на спільній з прем'єр-міністром Норвегії Ерной Солберг прес-конференції 18 листопада у Києві.

Яценюк підкреслив, що Росія продовжує ескалацію конфлікту на Донбасі і нарощує присутність своїх військ на цих територіях.

Він вважає, що прогрес у деескалації конфлікту повністю залежить від позиції РФ, президента Володимира Путіна та його оточення.

«Все залежить від російського президента в першу чергу, і від його оточення. І якщо він захоче, і у нього буде достатньо політичної волі, щоб зупинити цю війну проти України, дотримувати міжнародного законодавства, ми готові продовжувати наші переговори», - підкреслив прем'єр.

Він також додав, що, на його думку, за словами російського керівництва «криються тільки обіцянки», однак немає реальних дій, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Як раніше повідомляв ForUm, раніше прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив про те, що вважає найбільш прийнятним «женевський формат» консультацій для врегулювання української кризи на рівні Україна - ЄС - США - Росія.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом