Малайзія поки не бере участі в кримінальному розслідуванні катастрофи лайнера Malaysia Airlines на сході України, пише у вівторок малазійська газета «Стар».

Куала-Лумпур поки не отримував офіційного запрошення приєднатися до такого розслідування катастрофи, розповіла журналістам видання посол Малайзії в Нідерландах Фаузах Мохд Таїб.

В даний час малазійські експерти займаються лише технічним боком питання, зазначає «Стар».

Раніше прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що участь Малайзії в розслідуванні авіакатастрофи логічна й закономірна, і що країна повинна відігравати в цьому питанні більш значущу роль, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Незважаючи на те, що нідерландська сторона очолює кримінальне розслідування, вона не може самостійно прийняти рішення про приєднання до цього процесу Малайзії.

«Прем'єр Нідерландів не може прийняти рішення самотужки. Йому необхідно отримати згоду Австралії та України», - наводить «Стар» слова Таїб.

Зі свого боку, посол Малайзії в Україні Чуа Тонг Бан вважає, що Куала-Лумпур не буде допущений до місця аварії, поки не стане повноцінним учасником кримінального розслідування.

Нагадаємо, «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, що слідував рейсом МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на сході України 17 липня. Згідно з попередніми результатами експертизи, проведеної голландськими фахівцями, літак зазнав аварії в результаті множинних ударів твердих об'єктів, які на великій швидкості потрапили в корпус повітряного судна.

На його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули. З них - 196 підданих Нідерландів, а також 44 підданих Малайзії, серед яких 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії. Серед жертв також громадяни Індонезії, Німеччини, Бельгії, Філіппін, піддані Великобританії, Канади та Нової Зеландії.

Спільна слідча група з розслідування причин авіакатастрофи, що складається головним чином з представників Нідерландів, України, Австралії, Малайзії та Бельгії, вирішила продовжити розслідування аварії малайзійського «Боїнга-777» ще на дев'ять місяців - до серпня 2015 року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

еврозима
3042 грн.
29